Co je to?
Definice výrazu Defragmentace. Co znamená odborný pojem Defragmentace z kategorie Počítače?

Co to je Defragmentace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Defragmentace?

Defragmentace v obecné rovně znamená opětovné skládání zlomků - fragmentů do jednoho celku. S tím se často setkáme v archeologii, kde je potřeba složit k sobě střepy z rozbité nádoby; v restaurátorství při opravě poškozených uměleckých předmětů; případně v kriminalistice.
Nejčastěji se ovšem pojem defragmentace užívá v souvislosti s počítači. Jedná se o proces scelování rozkouskovaných částí dat, která lze pomocí specializovaného software spojit do jednoho souvislého úseku na disku, odstranit zbytečné "mezery". Čtení defragmentovaných dat je většinou rychlejší než fragmentovaných.


Co je to Defragmentace? Význam slova, termín, Definice výrazu Defragmentace. Co znamená odborný pojem Defragmentace z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Defragmentace s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Defragmentace patří do kategorie Počítače

Klíčová slova: Defragmentace, definice, Počítače, synonymum, Počítače, heslo, význam slova, odborný výraz, terminologie, termín, wiki, význam, přesný výraz, co znamená, slovník, popis, lexikon, definice pojmu


Pojem Defragmentace je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Defragmentace doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat pojem Defragmentace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Defragmentace ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Defragmentace ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Defragmentace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Defragmentace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Defragmentace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Defragmentace například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Defragmentace? resp. jaká je definice slova Defragmentace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Defragmentace, odpověď na dotaz co je to Defragmentace?. Víte např. kdo to je Kapsář? Znáte a víte kdo je Angela Merkelová? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Počítače). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.