Co je to?
Definice výrazu Defragmentace. Co znamená odborný pojem Defragmentace z kategorie Počítače?

Co to je Defragmentace? Význam slova

Co znamená termín Defragmentace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Defragmentace v obecné rovně znamená opětovné skládání zlomků - fragmentů do jednoho celku. S tím se často setkáme v archeologii, kde je potřeba složit k sobě střepy z rozbité nádoby; v restaurátorství při opravě poškozených uměleckých předmětů; případně v kriminalistice.
Nejčastěji se ovšem pojem defragmentace užívá v souvislosti s počítači. Jedná se o proces scelování rozkouskovaných částí dat, která lze pomocí specializovaného software spojit do jednoho souvislého úseku na disku, odstranit zbytečné "mezery". Čtení defragmentovaných dat je většinou rychlejší než fragmentovaných.

Význam slova, termín, co je to Defragmentace? Definice výrazu Defragmentace. Co znamená odborný pojem Defragmentace z kategorie Počítače?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Defragmentace doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Defragmentace se nachází v sekci Počítače

Klíčová slova: přesný význam, význam slova, informace, pojem, slovo, co znamená, termín, Defragmentace, vysvětlení, wiki, formulace, co to je, Počítače, synonymum, heslo, význam

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Defragmentace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Defragmentace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Defragmentace, odpověď na dotaz co je to Defragmentace?. Víte např. kdo to je Quentin Tarantino? Znáte a víte kdo je Angela Merkelová? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Defragmentace hledat i v jiných kategoriích (než Počítače) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.