Co je to?
Definice výrazu Defragmentace. Co znamená odborný pojem Defragmentace z kategorie Počítače?

Co to je Defragmentace? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Defragmentace

Defragmentace v obecné rovně znamená opětovné skládání zlomků - fragmentů do jednoho celku. S tím se často setkáme v archeologii, kde je potřeba složit k sobě střepy z rozbité nádoby; v restaurátorství při opravě poškozených uměleckých předmětů; případně v kriminalistice.
Nejčastěji se ovšem pojem defragmentace užívá v souvislosti s počítači. Jedná se o proces scelování rozkouskovaných částí dat, která lze pomocí specializovaného software spojit do jednoho souvislého úseku na disku, odstranit zbytečné "mezery". Čtení defragmentovaných dat je většinou rychlejší než fragmentovaných.

Význam slova, termín, co je to Defragmentace? Definice výrazu Defragmentace. Co znamená odborný pojem Defragmentace z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Defragmentace s vašimi kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Defragmentace se nachází v sekci Počítače

Klíčová slova: slovo, Počítače, slovník, význam pojmu, vysvětlení, přesný význam, formulace, definice, význam, popis, přesný výraz, co to je, informace, pojem, termín

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Defragmentace? resp. co to je Defragmentace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Defragmentace, odpověď na dotaz co je to Defragmentace?. Víte např. kdo to je Bůh? Znáte a víte kdo je Džambulka? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Defragmentace hledat i v jiných kategoriích (než Počítače) Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.