Co je to?
Definice výrazu Databáze. Co znamená odborný pojem Databáze z kategorie Počítače?

Co to je Databáze? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Databáze

Datová základna se též zkráceně nazývá databáze. Jedná se o uspořádanou množinu navzájem propojených dat uložených na paměťovém disku. V širším smyslu se pojmem databáze může označit i softwarový prostředek, který umožňuje manipulaci s uloženými daty a přístup k nim.
Jako předchůdce databáze se označuje papírová kartotéka, kde se data uspořádávala podle určité kategorie a zatřiďování nových položek. Veškeré operace s papírovou kartotékou musel nutně vykonávat člověk. Velkým impulzem pro změnu byl vývoj počítačů. Později se začaly vyvíjet první elektronické databáze.

Význam slova, termín, co je to Databáze? Definice výrazu Databáze. Co znamená odborný pojem Databáze z kategorie Počítače?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Databáze? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Databáze je v kategorii Počítače

Klíčová slova: vysvětlení, přesný význam, definice, význam slova, přesný výraz, Databáze, formulace, heslo, slovník, synonymum, význam pojmu, význam, Databáze, wiki, termín, slovo

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Databáze? resp. co se skrývá pod slovem Databáze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Databáze, odpověď na dotaz co je to Databáze?. Víte např. kdo to je Mikuláš? Znáte a víte kdo je Michal Horáček? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Databáze hledat i v jiných kategoriích (než Počítače) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?