Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bitcoin. Co znamená pojem Bitcoin z kategorie Počítače?

Co to je Bitcoin? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bitcoin?

Ve světě počítačů existuje virtuální měna, která se skrývá pod názvem bitcoin. Vytvořena byla v roce 2009 Satoshim Nakamotem. Název také označuje Open source software a stejnojmennou peer-to-peer síť.
Měna bitcoin není narozdíl od většiny měn závislý na důvěře v jejího vydavatele. K zabezpečení sítě slouží kryptografie. Množství mincí v oběhu je předem přesně daný.

Význam slova, termín, co je to Bitcoin? Odborný termín, výraz, slovo Bitcoin. Co znamená pojem Bitcoin z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Bitcoin patří do sekce Počítače

Klíčová slova: význam, vysvětlení, termín, co znamená, informace, Bitcoin, wiki, přesný výraz, definice, slovo, přesný význam, popis, heslo, slovník, formulace, význam pojmu

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Bitcoin? resp. jaká je definice slova Bitcoin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bitcoin, odpověď na dotaz co je to Bitcoin?. Víte např. kdo to je Bastard? Znáte a víte kdo je Pantáta? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Počítače). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.