Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bit. Co znamená odborný pojem Bit z kategorie Počítače?

Co je to Bit? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bit?

Bit je jednotka používaná v číslicové i výpočetní technice. Jedná se o základní jednotku informace, která je současně i jednotkou nejmenší. Při praktickém užití se s bitem setkáváme jako se základní jednotkou kapacity paměti.
Znamená množství informace, které je možné uložit v paměti v jeden okamžik. Kapacita vydělená časem znamená přenosovou rychlost, která se udává v bitech za sekundu. Násobky bitů se označují jako kilobit, megabit, gigabit a terabit.

Význam slova, termín, co je to Bit? Výraz, termín, definice slova Bit. Co znamená odborný pojem Bit z kategorie Počítače?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Bit s blízkými na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Bit se nachází v kategorii Počítače

Klíčová slova: význam slova, heslo, formulace, slovník, Bit, popis, význam, Počítače, co to je, přesný výraz, termín, wiki, synonymum, definice, co znamená, pojem

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Bit? resp. co znamená Bit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bit, odpověď na dotaz co je to Bit?. Víte např. kdo to je Barbora Šámalová? Znáte a víte kdo je Despota? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Bit i v jiných kategoriích (než Počítače). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.