Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bit. Co znamená odborný pojem Bit z kategorie Počítače?

Co je to Bit? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Bit?

Bit je jednotka používaná v číslicové i výpočetní technice. Jedná se o základní jednotku informace, která je současně i jednotkou nejmenší. Při praktickém užití se s bitem setkáváme jako se základní jednotkou kapacity paměti.
Znamená množství informace, které je možné uložit v paměti v jeden okamžik. Kapacita vydělená časem znamená přenosovou rychlost, která se udává v bitech za sekundu. Násobky bitů se označují jako kilobit, megabit, gigabit a terabit.

Význam slova, termín, co je to Bit? Výraz, termín, definice slova Bit. Co znamená odborný pojem Bit z kategorie Počítače?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Bit? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Bit je v kategorii Počítače

Klíčová slova: informace, slovo, termín, heslo, formulace, popis, synonymum, Bit, pojem, význam slova, popis, definice, co znamená

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Bit? resp. jaká je definice termínu Bit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bit, odpověď na dotaz co je to Bit?. Víte např. kdo to je Despota? Znáte a víte kdo je Exekutor? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Bit i v jiných kategoriích (než Počítače). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.