Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bios. Co znamená pojem Bios z kategorie Počítače?

Co je to Bios? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Bios

Bios je základem pro každý počítač a všechna další zařízení, ve kterých musí být zajištěno propojení hardware a software. Bios spojuje vstupní a výstupní funkce. Tvoří ho především ovladače základních komponent systému. Podle toho, jak spolupracují tyto komponenty mezi sebou, podává počítač patřičný výkon. Díky biosu dostává systém informace o přítomnosti hardware, jeho parametrech a způsobu práce s ním.
Pokud by nebyla správně nastavena komunikace a hardware a software nebyly správně propojeny, nebyly by využity všechny možnosti počítače a počítač by ani správně nefungoval.

Význam slova, termín, co je to Bios? Odborný výraz, definice slova Bios. Co znamená pojem Bios z kategorie Počítače?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Bios? s kolegy na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Bios je v sekci Počítače

Klíčová slova: co to je, popis, informace, přesný výraz, pojem, Počítače, význam slova, co znamená, heslo, slovník, formulace, synonymum, význam, vysvětlení, Bios

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Bios? resp. co je to Bios? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bios, odpověď na dotaz co je to Bios?. Víte např. kdo to je Developer? Znáte a víte kdo je Extrovert? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Bios v jiné sekci než Počítače. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.