Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bios. Co znamená pojem Bios z kategorie Počítače?

Co je to Bios? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Bios?

Bios je základem pro každý počítač a všechna další zařízení, ve kterých musí být zajištěno propojení hardware a software. Bios spojuje vstupní a výstupní funkce. Tvoří ho především ovladače základních komponent systému. Podle toho, jak spolupracují tyto komponenty mezi sebou, podává počítač patřičný výkon. Díky biosu dostává systém informace o přítomnosti hardware, jeho parametrech a způsobu práce s ním.
Pokud by nebyla správně nastavena komunikace a hardware a software nebyly správně propojeny, nebyly by využity všechny možnosti počítače a počítač by ani správně nefungoval.

Význam slova, termín, co je to Bios? Odborný výraz, definice slova Bios. Co znamená pojem Bios z kategorie Počítače?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Bios sdílet s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Bios je v kategorii Počítače

Klíčová slova: popis, popis, pojem, význam slova, vysvětlení, přesný výraz, význam pojmu, slovo, Počítače, co to je, heslo, Počítače, Bios, formulace, přesný význam

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Bios? resp. co znamená slovo Bios? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bios, odpověď na dotaz co je to Bios?. Víte např. kdo to je Developer? Znáte a víte kdo je Extrovert? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Bios v jiné sekci než Počítače. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.