Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bios. Co znamená pojem Bios z kategorie Počítače?

Co je to Bios? Význam slova

Co znamená termín Bios? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Bios je základem pro každý počítač a všechna další zařízení, ve kterých musí být zajištěno propojení hardware a software. Bios spojuje vstupní a výstupní funkce. Tvoří ho především ovladače základních komponent systému. Podle toho, jak spolupracují tyto komponenty mezi sebou, podává počítač patřičný výkon. Díky biosu dostává systém informace o přítomnosti hardware, jeho parametrech a způsobu práce s ním.
Pokud by nebyla správně nastavena komunikace a hardware a software nebyly správně propojeny, nebyly by využity všechny možnosti počítače a počítač by ani správně nefungoval.


Co je to Bios? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bios. Co znamená pojem Bios z kategorie Počítače?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bios se nachází v kategorii Počítače

Klíčová slova: přesný význam, co znamená, pojem, definice, terminologie, Počítače, Počítače, přesný výraz, heslo, definice pojmu, Bios, slovo, slovník, význam slova, lexikon, odborné názvosloví, popis, názvosloví


Pojem Bios je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Bios na Youtube

Vyhledat termín Bios ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Bios ve Wikipedii

Najít heslo Bios ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Bios ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bios ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Bios například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Bios? resp. jaký je význam pojmu Bios? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bios, odpověď na dotaz co je to Bios?. Víte např. kdo to je Neplátce DPH? Znáte a víte kdo je Developer? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Počítače). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.