Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zelený zákal. Co znamená odborný pojem Zelený zákal z kategorie Nemoce?

Co je to Zelený zákal? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Zelený zákal?

Zelený zákal čili glaukom je druh onemocnění zraku. Zrakový nerv při něm degeneruje a postupně odumírá. Dochází tak k částečné či úplné ztrátě zraku. Zelený zákal je způsoben zvýšeným nitroočním tlakem. Při něm se v oku nahromadí nitrooční tekutina, která začne utlačovat oční nerv.
O zeleném zákalu člověk zpočátku neví, protože nebolí ani nezpůsobuje jiné potíže. Zelený zákal se zjišťuje při preventivním vyšetření nebo až při zrakových potížích.

Význam slova, termín, co je to Zelený zákal? Výraz, termín, definice slova Zelený zákal. Co znamená odborný pojem Zelený zákal z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Zelený zákal s vašimi kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Zelený zákal se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: Nemoce, synonymum, heslo, slovník, formulace, termín, Zelený zákal, definice, Nemoce, wiki, informace, přesný výraz, přesný význam, slovo, popis, vysvětlení

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Zelený zákal? resp. jaký je přesný význam slova Zelený zákal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zelený zákal, odpověď na dotaz co je to Zelený zákal?. Víte např. kdo to je Rupert Murdoch? Znáte a víte kdo je Oftalmolog? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?