Co je to?
Definice výrazu, termínu Zánět. Co znamená odborný pojem Zánět z kategorie Nemoce?

Co je to Zánět? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Zánět

Zánět je způsob, jakým organizmus reaguje na poškození. Při zánětu probíhají složité a komplikované biochemické a imunologické změny. Zánět je obrannou reakcí, ale může organizmus i poškozovat, pokud se rozvine chronický zánět. Zánět bývá vyvolán různými vlivy nebo mikroorganizmy.
Začíná nejdříve místně, později dojde k odpovědi celého systému, což se projevuje například horečkou, tachykardií a dalšími příznaky. Při těchto procesech se ohraničuje zasažené místo, organizmus se snaží zastavit šíření zánětu, dochází k imunitní reakci a obnovení poškozené tkáně.

Význam slova, termín, co je to Zánět? Definice výrazu, termínu Zánět. Co znamená odborný pojem Zánět z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Zánět sdílet s přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Zánět patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: přesný význam, Zánět, Nemoce, slovo, Nemoce, co znamená, definice, synonymum, slovník, význam slova, Zánět, vysvětlení, wiki, popis, pojem, informace

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Zánět?

Zánět (latinsky inflammatio, řecky φλόγωσις – flogósis; zastar. lid. prant) je velmi složitá reakce živého organismu na poškození, zahrnující komplex biochemických a imunologických změn. Vzhledem k tomu, že existuje celá řada definic zánětu, přičemž žádná z nich není zcela dokonalá a každá má svou vypovídací hodnotu, je zde uvedeno více definic.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Zánět? resp. jaký je význam pojmu Zánět? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zánět, odpověď na dotaz co je to Zánět?. Víte např. kdo to je Obchodní zástupce? Znáte a víte kdo je Vladimír Špidla? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Zánět hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.