Co je to?
Definice odborného termínu, slova Virus Zika. Co znamená pojem Virus Zika z kategorie Nemoce?

Co je to Virus Zika? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Virus Zika?

Virus Zika je jedním z nebezpečných druhů virů, flaviavirů. Slovo zik lze přeložit jako přerostlý a je názvem místa, kdy byl virus poprvé objeven. Onemocnění virem zika je podobné chřipce – horečka, vyrážka, bolest hlavy, svalů, kloubů či zánět spojivek. Příznaky trvají přibližně týden, léčí se klidem na lůžku, léky proti horečce a bolestem a zajištěním dostatku tekutin. Někteří pacienti onemocnění ani nezaregistrují.
Virus je přenášen komáry a jeho nebezpečí spočívá především v zapříčinění těžkých vývojových poruch (mikrocefalie) plodů těhotných žen.

Význam slova, termín, co je to Virus Zika? Definice odborného termínu, slova Virus Zika. Co znamená pojem Virus Zika z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Virus Zika se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Virus Zika je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: Nemoce, formulace, význam slova, slovník, popis, informace, přesný výraz, význam, definice, Virus Zika, význam pojmu, Virus Zika, co to je, Nemoce, přesný význam, slovo

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Virus Zika? resp. co to je Virus Zika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Virus Zika, odpověď na dotaz co je to Virus Zika?. Víte např. kdo to je František Nedvěd? Znáte a víte kdo je Heterosexuál? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.