Co je to?
Odborný výraz, definice slova Viróza. Co znamená pojem Viróza z kategorie Nemoce?

Co je to Viróza? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Viróza?

Viróza je onemocnění, které způsobují patogenní viry. Touto chorobou mohou onemocnět živočichové, rostliny, popřípadě může zasáhnout i bakterie. Viróza je příčinou mnohých závažných onemocnění, například chřipek, průjmových onemocnění, spalniček a podobně.
Pro člověka či živočichy může být viróza smrtelná. Při virovém onemocnění rostlin dochází ke značným hospodářským ztrátám.Proto je mnoho prostředků věnováno výzkumu a prevenci viróz.

Význam slova, termín, co je to Viróza? Odborný výraz, definice slova Viróza. Co znamená pojem Viróza z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Viróza? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Viróza se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: co to je, formulace, slovo, pojem, popis, termín, informace, wiki, přesný výraz, Nemoce, heslo, Viróza, vysvětlení, Nemoce, Viróza, definice

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Viróza? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Viróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Viróza, odpověď na dotaz co je to Viróza?. Víte např. kdo to je Jirchář? Znáte a víte kdo je Kulak? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.