Co je to?
Odborný výraz, definice slova Viróza. Co znamená pojem Viróza z kategorie Nemoce?

Co je to Viróza? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Viróza

Viróza je onemocnění, které způsobují patogenní viry. Touto chorobou mohou onemocnět živočichové, rostliny, popřípadě může zasáhnout i bakterie. Viróza je příčinou mnohých závažných onemocnění, například chřipek, průjmových onemocnění, spalniček a podobně.
Pro člověka či živočichy může být viróza smrtelná. Při virovém onemocnění rostlin dochází ke značným hospodářským ztrátám.Proto je mnoho prostředků věnováno výzkumu a prevenci viróz.

Význam slova, termín, co je to Viróza? Odborný výraz, definice slova Viróza. Co znamená pojem Viróza z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Viróza? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Viróza je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: co znamená, význam, přesný význam, pojem, termín, popis, Nemoce, formulace, informace, co to je, definice, význam slova, synonymum, přesný výraz, slovo, wiki

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Viróza? resp. jaký je význam slova Viróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Viróza, odpověď na dotaz co je to Viróza?. Víte např. kdo to je Šíita? Znáte a víte kdo je Kulak? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Viróza hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.