Co je to?
Odborný výraz, definice slova Úžeh. Co znamená pojem Úžeh z kategorie Nemoce?

Co je to Úžeh? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Úžeh?

Úžeh vzniká při přílišném působení přímého slunečního záření na mozek a mozkové blány. Většinou probíhá současně s úpalem. Úžeh i úpal mají velmi podobné příznaky, ovšem při úžehu přicházejí tyto příznaky se zpožděním. Přílišné opálení, spálená kůže, ztuhnutí šíje a další postižení mohou signalizovat právě úžeh.
Preventivními opatřeními proti úžehu jsou pokrývky hlavy, dostatečné ochlazování, zvýšený příjem tekutin, vlhké vlasy.

Význam slova, termín, co je to Úžeh? Odborný výraz, definice slova Úžeh. Co znamená pojem Úžeh z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Úžeh? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Úžeh patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: význam, význam pojmu, přesný význam, slovník, Nemoce, formulace, popis, Úžeh, přesný výraz, co znamená, slovo, termín, wiki, pojem, Úžeh, význam slova

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Úžeh?

Úžeh je přehřátí mozku, které se projevuje bolestí hlavy, horečkou a slabostí. Úžeh vzniká účinkem přímého slunečního záření, když člověk tráví příliš mnoho času na slunci bez dostatečné ochrany (např. pokrývka hlavy). Vyvolává překrvení mozkových plen. Těžká forma může způsobit otok mozku a následnou smrt.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Úžeh? resp. jaký je význam slova Úžeh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úžeh, odpověď na dotaz co je to Úžeh?. Víte např. kdo to je Petra Kvitová? Znáte a víte kdo je Dalibor Dědek? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nemoce). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.