Co je to?
Definice výrazu Úplavice. Co znamená odborný pojem Úplavice z kategorie Nemoce?

Co to je Úplavice? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Úplavice?

Úplavice je název vysoce nakažlivého onemocnění. Tato nemoc (lat. shigelóza) je přenosná z člověka na člověka. Má inkubační dobu do pěti dnů. Úplavice útočí na trávicí ústrojí, lze ji léčit dietou a nasazením antibiotik. Příčinou onemocnění je bakterie nebo měňavka, která do těla vstupuje kontaminovanou vodou či potravou a ústy. Na vině bývá nedostačující hygiena. Bakterie se dostanou do tlustého střeva, kde uvolní toxiny a začnou se objevovat nepříjemné známky onemocnění jako je průjem, bolest břicha a může dojít až na zánět pobřišnice.
Nemoc se diagnostikuje rozborem stolice a krve. Pokud dojde až k vytvoření abscesu, je nutný chirurgický zásah. Postižený musí přijímat dostatečné množství tekutin a dodržovat dietu. Prevencí úplavice je čistota a dodržování základních hygienických návyků.

Význam slova, termín, co je to Úplavice? Definice výrazu Úplavice. Co znamená odborný pojem Úplavice z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Úplavice se známými na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Úplavice se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: co znamená, Úplavice, Úplavice, význam, význam pojmu, heslo, Nemoce, Nemoce, termín, formulace, co to je, definice, vysvětlení, slovník, pojem, význam slova

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Úplavice? resp. jaká je definice termínu Úplavice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úplavice, odpověď na dotaz co je to Úplavice?. Víte např. kdo to je Fénix? Znáte a víte kdo je Melancholik? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Úplavice i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.