Co je to?
Definice výrazu Úplavice. Co znamená odborný pojem Úplavice z kategorie Nemoce?

Co to je Úplavice? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Úplavice?

Úplavice je název vysoce nakažlivého onemocnění. Tato nemoc (lat. shigelóza) je přenosná z člověka na člověka. Má inkubační dobu do pěti dnů. Úplavice útočí na trávicí ústrojí, lze ji léčit dietou a nasazením antibiotik. Příčinou onemocnění je bakterie nebo měňavka, která do těla vstupuje kontaminovanou vodou či potravou a ústy. Na vině bývá nedostačující hygiena. Bakterie se dostanou do tlustého střeva, kde uvolní toxiny a začnou se objevovat nepříjemné známky onemocnění jako je průjem, bolest břicha a může dojít až na zánět pobřišnice.
Nemoc se diagnostikuje rozborem stolice a krve. Pokud dojde až k vytvoření abscesu, je nutný chirurgický zásah. Postižený musí přijímat dostatečné množství tekutin a dodržovat dietu. Prevencí úplavice je čistota a dodržování základních hygienických návyků.

Význam slova, termín, co je to Úplavice? Definice výrazu Úplavice. Co znamená odborný pojem Úplavice z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Úplavice je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: Nemoce, přesný význam, co znamená, slovo, pojem, co to je, termín, význam slova, definice, heslo, formulace, wiki, popis, Nemoce, vysvětlení, přesný výraz

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Úplavice?

Úplavice je akutní a vysoce infekční průjmové onemocnění. Podle původu se dělí na bacilární úplavici, způsobovanou bakterií, a amébní úplavici, kterou zapříčiňuje měňavka (prvok).
Přenáší se výhradně z člověka na člověka. Léčí se obvykle antibiotiky a pro pacienta je důležitá dieta a dostatečný přísun tekutin.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Úplavice? resp. co znamená výraz Úplavice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úplavice, odpověď na dotaz co je to Úplavice?. Víte např. kdo to je Populista? Znáte a víte kdo je Melancholik? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nemoce). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.