Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tumor. Co znamená pojem Tumor z kategorie Nemoce?

Co to je Tumor? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Tumor

Tumor znamená původně zduření nebo zatvrdnutí či otok tkáně. Tumor tohoto typu nemusí vždy způsobovat jen nádor, ale i infekce nebo alergická reakce. Slovo tumor se postupně začalo užívat pro nádorová onemocnění. Přítomnost, popřípadě rozsah nejrůznějších nádorových onemocnění se dá zjistit díky tumor markerům. Jejich přítomnost se zjišťuje z odebrané krve. Jedná se o běžné vyšetření. Prostřednictvím tumor markerů může být nádor včas diagnostikován a může být stanoven účinný léčebný postup.

Význam slova, termín, co je to Tumor? Odborný termín, výraz, slovo Tumor. Co znamená pojem Tumor z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Tumor? s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Tumor je v sekci Nemoce

Klíčová slova: synonymum, Tumor, Nemoce, definice, Tumor, přesný význam, Nemoce, popis, termín, slovo, co znamená, wiki, slovník, co to je, pojem, vysvětlení

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Tumor? resp. co znamená výraz Tumor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tumor, odpověď na dotaz co je to Tumor?. Víte např. kdo to je Velký bratr? Znáte a víte kdo je Premiér? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.