Co je to?
Definice výrazu, termínu Tourettův syndrom. Co znamená odborný pojem Tourettův syndrom z kategorie Nemoce?

Co je to Tourettův syndrom? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Tourettův syndrom?

Tourettův syndrom je vrozené onemocnění, které postihuje mozek. Má negativní vliv na chování a hybnost lidského těla. Je způsoben postižením bazálních ganglií, tedy částí, nacházejících se hluboko v mozku.
Typické pro Tourettův syndrom jsou tiky pohybové i zvukové, které se mohou zhoršovat při stresu. Vůlí lze tiky potlačit jen částečně. Nemocný trpí i poruchami chování, neklidem, nesoustředěním, nutkavým jednáním, výbušností a podobně.

Význam slova, termín, co je to Tourettův syndrom? Definice výrazu, termínu Tourettův syndrom. Co znamená odborný pojem Tourettův syndrom z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Tourettův syndrom sdílejte s vašimi přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Tourettův syndrom je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: pojem, synonymum, význam slova, co to je, heslo, wiki, Nemoce, Tourettův syndrom, termín, vysvětlení, slovo, Nemoce, slovník, formulace, přesný výraz, informace

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Tourettův syndrom? resp. jaká je definice termínu Tourettův syndrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tourettův syndrom, odpověď na dotaz co je to Tourettův syndrom?. Víte např. kdo to je Zeman? Znáte a víte kdo je Usáma bin Ládin? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Tourettův syndrom i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.