Co je to?
Definice výrazu, termínu Tourettův syndrom. Co znamená odborný pojem Tourettův syndrom z kategorie Nemoce?

Co je to Tourettův syndrom? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Tourettův syndrom?

Tourettův syndrom je vrozené onemocnění, které postihuje mozek. Má negativní vliv na chování a hybnost lidského těla. Je způsoben postižením bazálních ganglií, tedy částí, nacházejících se hluboko v mozku.
Typické pro Tourettův syndrom jsou tiky pohybové i zvukové, které se mohou zhoršovat při stresu. Vůlí lze tiky potlačit jen částečně. Nemocný trpí i poruchami chování, neklidem, nesoustředěním, nutkavým jednáním, výbušností a podobně.

Význam slova, termín, co je to Tourettův syndrom? Definice výrazu, termínu Tourettův syndrom. Co znamená odborný pojem Tourettův syndrom z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Tourettův syndrom) můžete sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Tourettův syndrom patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: co znamená, pojem, význam slova, formulace, význam pojmu, definice, slovník, synonymum, heslo, popis, přesný význam, informace, Tourettův syndrom, význam, Nemoce

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Tourettův syndrom? resp. co to je Tourettův syndrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tourettův syndrom, odpověď na dotaz co je to Tourettův syndrom?. Víte např. kdo to je Sketa? Znáte a víte kdo je Manipulátor? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.