Co je to?
Definice výrazu, termínu Tourettův syndrom. Co znamená odborný pojem Tourettův syndrom z kategorie Nemoce?

Co je to Tourettův syndrom? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Tourettův syndrom?

Tourettův syndrom je vrozené onemocnění, které postihuje mozek. Má negativní vliv na chování a hybnost lidského těla. Je způsoben postižením bazálních ganglií, tedy částí, nacházejících se hluboko v mozku.
Typické pro Tourettův syndrom jsou tiky pohybové i zvukové, které se mohou zhoršovat při stresu. Vůlí lze tiky potlačit jen částečně. Nemocný trpí i poruchami chování, neklidem, nesoustředěním, nutkavým jednáním, výbušností a podobně.

Význam slova, termín, co je to Tourettův syndrom? Definice výrazu, termínu Tourettův syndrom. Co znamená odborný pojem Tourettův syndrom z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Tourettův syndrom? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Tourettův syndrom se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: definice, význam, význam slova, popis, přesný význam, význam pojmu, Nemoce, slovník, pojem, synonymum, vysvětlení, wiki, Nemoce, co to je, informace

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice slova Tourettův syndrom? resp. co znamená Tourettův syndrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tourettův syndrom, odpověď na dotaz co je to Tourettův syndrom?. Víte např. kdo to je Sketa? Znáte a víte kdo je Manipulátor? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Tourettův syndrom hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.