Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sepse. Co znamená odborný pojem Sepse z kategorie Nemoce?

Co je to Sepse? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Sepse?

Sepse, známější pod lidovým označením otrava krve, je celková reakce organismu na infekcí. Těžká sepse může přejít do septického šoku při kterém dochází k selhání orgánů. Úmrtí na sepsi patří mezi nejrozšířenější příčiny smrti na jednotkách intenzivní péče.

Význam slova, termín, co je to Sepse? Výraz, termín, definice slova Sepse. Co znamená odborný pojem Sepse z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Sepse) můžete sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Sepse patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: Sepse, synonymum, vysvětlení, wiki, význam pojmu, co to je, formulace, popis, definice, přesný význam, slovo, Nemoce, význam slova, Nemoce, slovník, co znamená

Ve Wikipedii se o termínu Sepse píše následující

Sepse (gr. sepsis ze slova sepo = hnít) je celková reakce organismu na infekci. Stav se může rozvinout do těžké sepse a dále do septického šoku spojeného s poruchou funkce nebo se selháváním jednoho nebo více orgánů. Sepse bývá označována neodborným lidovým termínem otrava krve.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Sepse? resp. co je to Sepse? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sepse, odpověď na dotaz co je to Sepse?. Víte např. kdo to je Ajťák? Znáte a víte kdo je Chlívák? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Sepse hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.