Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sepse. Co znamená odborný pojem Sepse z kategorie Nemoce?

Co je to Sepse? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Sepse?

Sepse, známější pod lidovým označením otrava krve, je celková reakce organismu na infekcí. Těžká sepse může přejít do septického šoku při kterém dochází k selhání orgánů. Úmrtí na sepsi patří mezi nejrozšířenější příčiny smrti na jednotkách intenzivní péče.

Význam slova, termín, co je to Sepse? Výraz, termín, definice slova Sepse. Co znamená odborný pojem Sepse z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Sepse se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: co znamená, Nemoce, co to je, wiki, vysvětlení, termín, heslo, slovník, informace, Nemoce, přesný význam, popis, přesný výraz, pojem, Sepse, Sepse

Co označuje termín Sepse? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Sepse (gr. sepsis ze slova sepo = hnít) je celková reakce organismu na infekci. Stav se může rozvinout do těžké sepse a dále do septického šoku spojeného s poruchou funkce nebo se selháváním jednoho nebo více orgánů. Sepse bývá označována neodborným lidovým termínem otrava krve.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Sepse? resp. co přesně znamená slovo Sepse? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sepse, odpověď na dotaz co je to Sepse?. Víte např. kdo to je Levi Strauss? Znáte a víte kdo je Chlívák? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.