Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Schizofrenie. Co znamená pojem Schizofrenie z kategorie Nemoce?

Co to je Schizofrenie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Schizofrenie?

Mezi velice závažné duševní onemocnění patří i schizofrenie, která se projevuje porušeným vnímáním reality, poruchami myšlení a nezvyklým chováním. Mezi hlavními příznaky najdeme halucinace, zhoršení pozornosti a vůle nebo ztrátu sociálních dovedností.
Diagnostikovaný výskyt v populaci je kolem jednoho procenta. Předpokládá se, že se jedná o vývojovou poruchu založenou na změnách v neuroanatomii a neurochemii. U každého jedince může vypadat schizofrenie odlišně, což ztěžuje diagnostiku.
Léčba schizofrenie se provádí léčivy ze skupiny antipsychotik, která pozitivně ovlivňují myšlení.

Význam slova, termín, co je to Schizofrenie? Odborný termín, výraz, slovo Schizofrenie. Co znamená pojem Schizofrenie z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Schizofrenie? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Schizofrenie se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: formulace, popis, co znamená, význam, heslo, Schizofrenie, přesný výraz, definice, informace, význam slova, Schizofrenie, co to je, Nemoce, význam pojmu, wiki, pojem

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Schizofrenie? resp. co přesně znamená slovo Schizofrenie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Schizofrenie, odpověď na dotaz co je to Schizofrenie?. Víte např. kdo to je Tomáš Kašpar? Znáte a víte kdo je Mladistvý? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.