Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Schizofrenie. Co znamená pojem Schizofrenie z kategorie Nemoce?

Co to je Schizofrenie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Schizofrenie?

Mezi velice závažné duševní onemocnění patří i schizofrenie, která se projevuje porušeným vnímáním reality, poruchami myšlení a nezvyklým chováním. Mezi hlavními příznaky najdeme halucinace, zhoršení pozornosti a vůle nebo ztrátu sociálních dovedností.
Diagnostikovaný výskyt v populaci je kolem jednoho procenta. Předpokládá se, že se jedná o vývojovou poruchu založenou na změnách v neuroanatomii a neurochemii. U každého jedince může vypadat schizofrenie odlišně, což ztěžuje diagnostiku.
Léčba schizofrenie se provádí léčivy ze skupiny antipsychotik, která pozitivně ovlivňují myšlení.

Význam slova, termín, co je to Schizofrenie? Odborný termín, výraz, slovo Schizofrenie. Co znamená pojem Schizofrenie z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Schizofrenie? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Schizofrenie je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: termín, definice, Schizofrenie, co znamená, přesný význam, slovo, Schizofrenie, význam slova, wiki, formulace, Nemoce, význam pojmu, vysvětlení, informace, slovník, synonymum

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Schizofrenie? resp. co je to Schizofrenie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Schizofrenie, odpověď na dotaz co je to Schizofrenie?. Víte např. kdo to je Turista? Znáte a víte kdo je Mladistvý? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Schizofrenie hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.