Co je to?
Výraz, termín, definice slova Roztroušená skleróza. Co znamená odborný pojem Roztroušená skleróza z kategorie Nemoce?

Co je to Roztroušená skleróza? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Roztroušená skleróza?

Roztroušená skleróza je autoimunitní onemocnění napadající centrální nervovou soustavu. Znamená to, že imunitní systém z ne zcela zjištěných příčin napadá a poškozuje mozkové buňky. Konkrétně poškozuje spoje mezi nervovými buňkami a ty potom ztrácejí schopnost vzájemné komunikace, tj. nedokážou přenášet nervové vzruchy. Onemocnění se projevuje poruchami hybnosti, paměti, objevují se záchvaty. Závažnost onemocnění je velmi různá. Roztroušená skleróza se bohužel nedá léčit, léky pouze zmírňují obtíže. Nemoc se objevuje zpravidla v dospělosti mezi 20. a 40. rokem věku a postihuje častěji ženy.

Význam slova, termín, co je to Roztroušená skleróza? Výraz, termín, definice slova Roztroušená skleróza. Co znamená odborný pojem Roztroušená skleróza z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Roztroušená skleróza s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Roztroušená skleróza se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: informace, Roztroušená skleróza, význam slova, Nemoce, popis, význam, wiki, Nemoce, synonymum, přesný význam, Roztroušená skleróza, formulace, význam pojmu, přesný výraz, termín, co znamená

Co označuje termín Roztroušená skleróza? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Roztroušená skleróza (zkráceně RS, latinsky: sclerosis multiplex, anglicky: Multiple sclerosis, zkráceně MS) je chronické autoimunitní onemocnění, při kterém lidský imunitní systém napadá centrální nervovou soustavu (mozek a míchu), čímž způsobuje demyelinizaci (rozpad myelinových pochev). Nemoc postihuje zejména mladé dospělé (od 20 do 40 let) a její výskyt je častější u žen (přibližně v poměru 2:1). Její prevalence se pohybuje v rozmezí od 2 do 150 pacientů na 100 000 obyvatel. Onemocnění popsal v roce 1868 jako první Jean-Martin Charcot.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Roztroušená skleróza? resp. co znamená Roztroušená skleróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Roztroušená skleróza, odpověď na dotaz co je to Roztroušená skleróza?. Víte např. kdo to je Metrosexuál? Znáte a víte kdo je Tomáš Baldýnský? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.