Co je to?
Definice výrazu Roupy. Co znamená odborný pojem Roupy z kategorie Nemoce?

Co to je Roupy? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Roupy

Roup patří mezi parazity, kteří napadají lidské tělo. Červ s latinským označením Enterobius vermicularis žije v tenkém i tlustém střevě člověka. Onemocnění je pouze lidské a postihuje děti školního a předškolního věku. Jedná se o nejčastějšího původce parazitárních chorob u nás.
Roup je bělavé barvy, má vřetenovitý tvar a v dospělosti dosahuje velikosti mezi 2-13 mm. K nákaze dochází díky pozření vajíček roupů. Samice ve střevě kladou vejce, z nichž se vyvinou larvy, které se vyvinou v dospělce a mohou opět naklást další vejce. K léčbě infekce existuje hned několik speciálních přípravků.

Význam slova, termín, co je to Roupy? Definice výrazu Roupy. Co znamená odborný pojem Roupy z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Roupy s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Roupy je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: slovo, informace, definice, význam, popis, přesný význam, co to je, přesný výraz, význam pojmu, Nemoce, heslo, Roupy, co znamená, termín, vysvětlení, význam slova

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Roupy? resp. co je to Roupy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Roupy, odpověď na dotaz co je to Roupy?. Víte např. kdo to je Hotař? Znáte a víte kdo je Demokrat? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?