Co je to?
Definice výrazu Remise. Co znamená odborný pojem Remise z kategorie Nemoce?

Co to je Remise? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Remise?

Remise je termín z oblasti lékařství. Znamená návrat pacienta do stavu, v jakém byl ještě před vypuknutím nemoci. Remise je období, kdy pacient již nemá žádné příznaky choroby. Neznamená to, že se nemoci zcela zbavil, tu může mít stále, ale bez zjevných projevů. K remisi může dojít i přirozeně, bez příslušné léčby a bez užívání léků.
Po remisi někdy přichází relaps, návrat příznaků i nemoci. Některé nemoci vyléčit nelze, a proto i dlouhé období remise je úspěchem.

Význam slova, termín, co je to Remise? Definice výrazu Remise. Co znamená odborný pojem Remise z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Remise můžete samozřejmě sdílet se známými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Remise je v sekci Nemoce

Klíčová slova: Nemoce, definice, synonymum, vysvětlení, přesný význam, popis, wiki, význam, slovník, termín, heslo, Remise, pojem, přesný výraz, slovo, význam pojmu

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Remise? resp. jaká je definice slova Remise? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Remise, odpověď na dotaz co je to Remise?. Víte např. kdo to je Ortoped? Znáte a víte kdo je Nicky Tučková? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Remise i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.