Co je to?
Definice odborného termínu, slova Psotník. Co znamená pojem Psotník z kategorie Nemoce?

Co je to Psotník? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Psotník?

Slovo psotník dříve označovalo křeče blíže neurčeného původu, které byly příčinou smrti malých dětí nebo úmrtí dětí doprovázely. Dnes se výraz psotník dochoval pouze ve slovním spojení "dostanu z tebe/ z toho psotník" ve smyslu "já jsem se tebe/ toho lekl!".

Význam slova, termín, co je to Psotník? Definice odborného termínu, slova Psotník. Co znamená pojem Psotník z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Psotník? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Psotník patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, pojem, popis, Nemoce, synonymum, Psotník, slovník, informace, wiki, definice, Psotník, význam pojmu, význam, Nemoce, co znamená, význam slova

Co znamená pojem Psotník? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Psotník (nebo jen konvulse od latinského convulsio - křeče) je zastaralý název choroby, uváděný jako příčina úmrtí u malých dětí. Jednalo se pravděpodobně o tetanické křeče (tj. křeče způsobené většinou nedostatkem vápníku, popř. hořčíku) spojené s bezvědomím. Vzhledem k nízké úrovni medicínských znalostí byly jako psotník zpravidla označovány jakékoliv křeče, které vedly k úmrtí dítěte v raném věku. Slovo psotník se používá i v přeneseném významu („já z toho dostanu psotník“ = velmi jsem se lekl), a to v důsledku mylné domněnky, že příčinou psotníku bylo leknutí.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Psotník? resp. co znamená Psotník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Psotník, odpověď na dotaz co je to Psotník?. Víte např. kdo to je Lampasák? Znáte a víte kdo je Varuna? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.