Co je to?
Definice výrazu Proktitida. Co znamená odborný pojem Proktitida z kategorie Nemoce?

Co to je Proktitida? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Proktitida?

Proktitida je termín, který označuje zánět sliznice rekta (konečníku). Může být součástí různých střevních zánětů nebo infekčních nemocí. Objevuje se například po ozařování nebo užívání antibiotik, častá je u osob se sníženou imunitou a homosexuálů.
Pro proktitidu je typické krvácení z konečníku nebo konečníkem odcházející hleny. Zanícenou sliznici lze zjistit při rektoskopickém nebo koloskopickém vyšetření. Biopsie a mikrobiologické vyšetření diagnózu upřesní. Léčba probíhá pomocí antibiotik a dalších léků – podle příčiny onemocnění.

Význam slova, termín, co je to Proktitida? Definice výrazu Proktitida. Co znamená odborný pojem Proktitida z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Proktitida? s kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Proktitida je v sekci Nemoce

Klíčová slova: význam, přesný výraz, informace, popis, wiki, význam slova, definice, slovo, slovník, Proktitida, termín, co to je, pojem, vysvětlení, heslo, synonymum

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Proktitida? resp. co se skrývá pod slovem Proktitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Proktitida, odpověď na dotaz co je to Proktitida?. Víte např. kdo to je Doktorand? Znáte a víte kdo je Karel Janeček? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nemoce Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.