Co je to?
Definice výrazu, termínu Polyp. Co znamená odborný pojem Polyp z kategorie Nemoce?

Co je to Polyp? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Polyp

Jako polyp se v lékařské terminologii označuje výrustek na sliznici. Mohou se vyskytovat na dýchacích cestách, v zažívacím traktu, v močových cestách nebo v ženské pohlavní soustavě. Slovo polyp popisuje pouze makroskopický vzhled útvaru, ale nevyjadřuje nic o jeho histologické skladbě, chování, ani původu.
Občas se můžete s pojmenováním polyp setkat jen pro nezhoubné nádory, ale takové označení je nepřesné. Pokud se setkáme s více polypy na jednom místě, jedná se o polypózu.

Význam slova, termín, co je to Polyp? Definice výrazu, termínu Polyp. Co znamená odborný pojem Polyp z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Polyp doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Polyp se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: Polyp, Polyp, co znamená, wiki, vysvětlení, termín, pojem, přesný výraz, heslo, význam pojmu, přesný význam, popis, slovo, co to je, formulace, informace

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Polyp? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Polyp? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polyp, odpověď na dotaz co je to Polyp?. Víte např. kdo to je Bolek a Lolek? Znáte a víte kdo je Hermafrodit? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Polyp hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.