Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Osteoporóza. Co znamená pojem Osteoporóza z kategorie Nemoce?

Co to je Osteoporóza? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Osteoporóza?

Osteoporóza je druh kostní choroby, která má metabolický původ a projevuje se řídnutím kostní tkáně. Kostem ubývá vápník a minerály, vznikají póry. Důvodem pro vznik osteoporózy mohou být věk, menopauza, nedostatek pohybu, podvýživa.
Příznakem osteoporózy může být kyfóza, snížení pohyblivosti, menší tělesná výška, zvýšená lomivost kostí a bolesti zad. Jako prevence působí zvýšení pohybu a pravidelný dostatečný příjem vitamínu D a K a vápníku.

Význam slova, termín, co je to Osteoporóza? Odborný termín, výraz, slovo Osteoporóza. Co znamená pojem Osteoporóza z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Osteoporóza patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: význam pojmu, formulace, Nemoce, termín, co znamená, synonymum, Osteoporóza, co to je, význam, přesný význam, wiki, definice, informace, vysvětlení, význam slova, popis

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Osteoporóza? resp. co znamená slovo Osteoporóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osteoporóza, odpověď na dotaz co je to Osteoporóza?. Víte např. kdo to je Višnu? Znáte a víte kdo je Předseda vlády? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Osteoporóza i v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.