Co je to?
Odborný výraz, definice slova Osteopenie. Co znamená pojem Osteopenie z kategorie Nemoce?

Co je to Osteopenie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Osteopenie?

Onemocnění kostí patří mezi poměrně závažné nemoci a jednou z nich je i osteopenie. Toto onemocnění se označuje jako přestupeň závažnější osteoporózy. Při osteoponii ubývá kostní hmota a jedná se o pokles hustoty mezi 10% - 25%. Pokud úbytek hustoty přesáhne 25%, jedná se již o osteoporózu.
Řídnutí kostí je člověku přirozený proces, který začíná v době kolem třiceti let života. Kostní buňky hynou a nové už se nestíhají tvořit. Kost též ztrácí zásobu minerálů. Kvůli tomu jsou kosti slabší a existuje větší riziko, že se zlomí. V případě osteopenie je třeba zajistit zvýšený přísun vápníku.

Význam slova, termín, co je to Osteopenie? Odborný výraz, definice slova Osteopenie. Co znamená pojem Osteopenie z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Osteopenie? Pak se o ní podělte s přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Osteopenie patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: synonymum, popis, slovník, co znamená, Nemoce, heslo, slovo, definice, přesný význam, termín, co to je, pojem, přesný výraz, význam pojmu, wiki, vysvětlení

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Osteopenie? resp. co přesně označuje termín Osteopenie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osteopenie, odpověď na dotaz co je to Osteopenie?. Víte např. kdo to je Šimon Pánek? Znáte a víte kdo je Martin Konvička? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.