Co je to?
Odborný výraz, definice slova Osteopenie. Co znamená pojem Osteopenie z kategorie Nemoce?

Co je to Osteopenie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Osteopenie?

Onemocnění kostí patří mezi poměrně závažné nemoci a jednou z nich je i osteopenie. Toto onemocnění se označuje jako přestupeň závažnější osteoporózy. Při osteoponii ubývá kostní hmota a jedná se o pokles hustoty mezi 10% - 25%. Pokud úbytek hustoty přesáhne 25%, jedná se již o osteoporózu.
Řídnutí kostí je člověku přirozený proces, který začíná v době kolem třiceti let života. Kostní buňky hynou a nové už se nestíhají tvořit. Kost též ztrácí zásobu minerálů. Kvůli tomu jsou kosti slabší a existuje větší riziko, že se zlomí. V případě osteopenie je třeba zajistit zvýšený přísun vápníku.

Význam slova, termín, co je to Osteopenie? Odborný výraz, definice slova Osteopenie. Co znamená pojem Osteopenie z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Osteopenie s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Osteopenie je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: přesný význam, význam slova, informace, Nemoce, slovo, přesný výraz, co to je, wiki, termín, definice, co znamená, slovník, Osteopenie, Osteopenie, synonymum, formulace

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Osteopenie? resp. co je to Osteopenie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osteopenie, odpověď na dotaz co je to Osteopenie?. Víte např. kdo to je Vodník? Znáte a víte kdo je Martin Konvička? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.