Co je to?
Definice výrazu, termínu Myxom. Co znamená odborný pojem Myxom z kategorie Nemoce?

Co je to Myxom? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Myxom?

Myxom je lékařské označení pro vzácný nezhoubný nádor srdce. Postihuje především levou srdeční síň, i když se může vyskytovat i v jiných srdečních dutinách. Jeho důsledkem bývá srdeční arytmie nebo embolie. Myxomem trpí častěji muži ve středním a pozdějším věku. Myxom může být i dědičný a může se vyskytovat i v pigmentových buňkách pod kůží.
V levé srdeční síni tumor způsobuje obstrukce nebo poškození chlopně. Dalšími průvodními jevy mohou být problémy se zažíváním, únava, anémie, vysílení a horečka. Typické jsou i problémy se srdečním rytmem.

Význam slova, termín, co je to Myxom? Definice výrazu, termínu Myxom. Co znamená odborný pojem Myxom z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Myxom sdílejte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Myxom je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: slovník, přesný výraz, význam pojmu, význam slova, Myxom, Nemoce, heslo, vysvětlení, přesný význam, význam, Myxom, Nemoce, pojem, co znamená, slovo, co to je

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Myxom? resp. co vlastně znamená slovo Myxom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Myxom, odpověď na dotaz co je to Myxom?. Víte např. kdo to je Bohuslav Sobotka? Znáte a víte kdo je Schizofrenik? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.