Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mononukleóza. Co znamená pojem Mononukleóza z kategorie Nemoce?

Co je to Mononukleóza? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Mononukleóza?

Mononukleóza je infekční onemocnění virového původu. Někdy bývá označována jako tzv. nemoc z líbání. Nejčastěji postiženými jsou děti a dospívající. Zpočátku bývá mononukleóza zaměňována za angínu kvůli podobnosti příznaků, ale na rozdíl od angíny na ni nezabírají antibiotika (těmi se léči nemoci bakteriálního, nikoliv virového původu). Nemoc se nejčastěji přenáší prostřednictvím slin. Má poměrně dlouhou inkubační dobu (až 6 týdnů) a po prodělání nemoci je nutné dodržovat několik měsíců jaterní dietu. Prodělané onemocnění zanechává doživotní imunitu.

Význam slova, termín, co je to Mononukleóza? Odborný výraz, definice slova Mononukleóza. Co znamená pojem Mononukleóza z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Mononukleóza? Potom se o definici podělte s přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Mononukleóza se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: Nemoce, pojem, co to je, wiki, synonymum, Mononukleóza, význam slova, slovník, heslo, co znamená, přesný výraz, Mononukleóza, vysvětlení, termín, definice, Nemoce

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Mononukleóza? resp. co se přesně ukrývá za slovem Mononukleóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mononukleóza, odpověď na dotaz co je to Mononukleóza?. Víte např. kdo to je Rabín? Znáte a víte kdo je František Josef I? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.