Co je to?
Výraz, termín, definice slova Melanom. Co znamená odborný pojem Melanom z kategorie Nemoce?

Co je to Melanom? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Melanom?

Melanom je termín, který v lékařství označuje nádor vycházející z pigmentotvorných buněk. Jeho vznik není podmíněn jen geneticky, ale také tím, jakou dávku ultrafialového záření dostalo tělo v počátku života. Nádorově působí zvláště UVB záření. Melanom často vzniká z mateřských znamének.
Na kůži se vytvoří barevně odlišná skvrna. Ta se stává tlustější a rozšiřuje se. Stejným způsobem se může měnit právě mateřské znaménko. Důležité je, nechat se pravidelně vyšetřit odborným lékařem a podezřelé skvrny je potřeba včas odstranit.

Význam slova, termín, co je to Melanom? Výraz, termín, definice slova Melanom. Co znamená odborný pojem Melanom z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Melanom se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: co to je, formulace, Melanom, význam, wiki, vysvětlení, Nemoce, popis, slovo, pojem, Melanom, informace, termín, co znamená, slovník, přesný význam

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Melanom? resp. co je to Melanom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melanom, odpověď na dotaz co je to Melanom?. Víte např. kdo to je Daniel Herman? Znáte a víte kdo je Předseda vlády? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem