Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lymfom. Co znamená pojem Lymfom z kategorie Nemoce?

Co to je Lymfom? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Lymfom?


Lymfom je název onemocnění, které postihuje lymfatickou tkáň. Jedná se o závažné a zhoubné onemocnění - nádory lymfatické tkáně a mízních uzlin. Může se jednat o různé choroby, které se liší projevy i průběhem. Dochází k nekontrolovatelnému množení buněk, uzliny se zvětšují a nejsou již schopny plnit své funkce.
Lymfomy se dělí do tří velkých skupin. K nejznámějším lymfomům patří Hodgkinova choroba, která může být úspěšně léčena. Další dvě skupiny nemají vysoká procenta úspěčnosti léčby. Jedná se o Nehodgkinské lymfomy a Burkittův lymfom.

Význam slova, termín, co je to Lymfom? Odborný termín, výraz, slovo Lymfom. Co znamená pojem Lymfom z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Lymfom s přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Lymfom je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: Nemoce, význam, co znamená, Nemoce, definice, přesný výraz, formulace, wiki, slovník, význam pojmu, význam slova, heslo, Lymfom, co to je, slovo, informace

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Lymfom? resp. co označuje slovo Lymfom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lymfom, odpověď na dotaz co je to Lymfom?. Víte např. kdo to je Dana Zátopková? Znáte a víte kdo je Kurátor? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..