Co je to?
Definice výrazu, termínu Listérie. Co znamená odborný pojem Listérie z kategorie Nemoce?

Co je to Listérie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Listérie?

Listérie je pojem, který označuje chorobné stavy způsobené bakterií Listeria monocytogenes. Tato bakterie je příčinou řady nemocí – jednoduchých i ohrožujících život. Listérie se do krve dostává přes trávicí trakt a může napadnout v podstatě všechny orgány.
Nejdříve se projeví jako průjem, nevolnost nebo zvracení, přidá se horečka. Listérie mohou vyvolávat záněty jater, srdce nebo zánět mozkových blan – meningitidu. Především meningitida je velice nebezpečná a může skončit i smrtí.

Význam slova, termín, co je to Listérie? Definice výrazu, termínu Listérie. Co znamená odborný pojem Listérie z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Listérie můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Listérie je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: význam pojmu, informace, heslo, slovo, význam slova, význam, Nemoce, termín, Listérie, Listérie, Nemoce, co znamená, slovník, popis, pojem, vysvětlení

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Listérie? resp. co označuje slovo Listérie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Listérie, odpověď na dotaz co je to Listérie?. Víte např. kdo to je Anežka Česká? Znáte a víte kdo je Agronom? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.