Co je to?
Výraz, termín, definice slova Legionella. Co znamená odborný pojem Legionella z kategorie Nemoce?

Co je to Legionella? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Legionella

Legionella je pojmenování cca 40 druhů různých bakterií, z čehož polovina jsou zdraví a životu velice nebezpečné bakterie. Nakazit legionellou se člověk může vdechnutím nebo při požití vody, která bakterii obsahuje.
Nejčastěji se lidé legionellou nakazí v uzavřených vlhkých prostorách, v sklenících, koupelnách, bazénech, sprchových koutech a podobně. Příznaky onemocnění jsou podobné jako u zápalu plic – bolesti hlavy, horečka, suchý kašel, průjem, selhávání ledvin a podobně.

Význam slova, termín, co je to Legionella? Výraz, termín, definice slova Legionella. Co znamená odborný pojem Legionella z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Legionella? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Legionella je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: pojem, synonymum, význam, význam slova, formulace, přesný výraz, význam pojmu, slovo, slovník, wiki, definice, co znamená, vysvětlení, popis, termín, Legionella

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Legionella? resp. co se skrývá pod slovem Legionella? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Legionella, odpověď na dotaz co je to Legionella?. Víte např. kdo to je Walt Disney? Znáte a víte kdo je Basista? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.