Co je to?
Výraz, termín, definice slova Legionella. Co znamená odborný pojem Legionella z kategorie Nemoce?

Co je to Legionella? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Legionella

Legionella je pojmenování cca 40 druhů různých bakterií, z čehož polovina jsou zdraví a životu velice nebezpečné bakterie. Nakazit legionellou se člověk může vdechnutím nebo při požití vody, která bakterii obsahuje.
Nejčastěji se lidé legionellou nakazí v uzavřených vlhkých prostorách, v sklenících, koupelnách, bazénech, sprchových koutech a podobně. Příznaky onemocnění jsou podobné jako u zápalu plic – bolesti hlavy, horečka, suchý kašel, průjem, selhávání ledvin a podobně.

Význam slova, termín, co je to Legionella? Výraz, termín, definice slova Legionella. Co znamená odborný pojem Legionella z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Legionella s blízkými na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Legionella se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: definice, popis, heslo, slovo, přesný význam, slovník, vysvětlení, synonymum, přesný výraz, pojem, termín, informace, formulace, Legionella, Nemoce, wiki

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Legionella? resp. co to je Legionella? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Legionella, odpověď na dotaz co je to Legionella?. Víte např. kdo to je Defraudant? Znáte a víte kdo je Basista? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.