Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lambliáza. Co znamená pojem Lambliáza z kategorie Nemoce?

Co je to Lambliáza? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Lambliáza?

Lambliáza neboli giardióza je druh infekční nemoci, které sice nemusí ohrožovat na životě, ale způsobuje řadu nepříjemností. Onemocnění způsobuje prvok lamblie střevní, která nejdříve napadá zvířata a v cystách se v jejich stolici šíří do okolí.
Nakazit se lze kontaminovanou potravou nebo vodou. U lidí se lambliáza nemusí projevit žádnými příznaky, zaznamenat lze obtíže trávicí soustavy – jako bolesti břicha, průjem, nadýmání a popřípadě i nesnášenlivost mléčných výrobků. Dlouhodobě se mohu ukázat poruchy vstřebávání živin. Lambliáza se zjišťuje vyšetřením stolice, léčení se provádí pomocí antibiotik.


Co je to Lambliáza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lambliáza. Co znamená pojem Lambliáza z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Lambliáza? se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Lambliáza je v sekci Nemoce

Klíčová slova: Lambliáza, Nemoce, co znamená, synonymum, pojem, formulace, slovník, názvosloví, lexikon, terminologie, definice, Nemoce, odborné názvosloví, co je to Lambliáza?, význam slova, heslo, popis, význam pojmu


Pojem Lambliáza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat termín Lambliáza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lambliáza ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Lambliáza na Google.cz

Hledat termín Lambliáza ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Lambliáza ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lambliáza ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Lambliáza například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Lambliáza? resp. co znamená výraz Lambliáza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lambliáza, odpověď na dotaz co je to Lambliáza?. Víte např. kdo to je Filumenista? Znáte a víte kdo je Dwayne Johnson? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nemoce Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.