Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kurděje. Co znamená pojem Kurděje z kategorie Nemoce?

Co je to Kurděje? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kurděje

Obzvlášť v minulých dobách se poměrně často bylo možné setkat s nemocí zvanou kurděje. Pro tuto nemoc se dokonce vžily i další názvy - skorbut, avitaminóza vitaminu C, Möllerova Batlowova choroba. Tato choroba je způsobena nedostatečným přísunem vitaminu C v lidské stravě. V současnosti se tato závažná nemoc příliš mnoho nevyskytuje, maximálně v zemích třetího světa.
V dřívějších dobách touto nemocí trpěli hlavně námořníci během dlouhých plaveb, kteří nebyli dostatečně zásobeni zdrojem vitaminu C. Nemoc se projevuje krvácením z dásní, pod kůži, do svalů či do vnitřních orgánů.


Co je to Kurděje? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kurděje. Co znamená pojem Kurděje z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Kurděje) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kurděje patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: co znamená, přesný význam, odborný výraz, význam, slovo, heslo, lexikon, význam slova, wiki, definice, synonymum, Nemoce, slovník, Kurděje, termín, názvosloví, co je to Kurděje?, terminus technicus


Pojem Kurděje je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Kurděje zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít slovo Kurděje ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Kurděje na Google.cz

Hledat heslo Kurděje ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Kurděje ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kurděje ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Kurděje na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kurděje například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Kurděje? resp. co vlastně znamená slovo Kurděje? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kurděje, odpověď na dotaz co je to Kurděje?. Víte např. kdo to je Alexander Babiš? Znáte a víte kdo je Charón? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.