Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kurděje. Co znamená pojem Kurděje z kategorie Nemoce?

Co je to Kurděje? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kurděje?

Obzvlášť v minulých dobách se poměrně často bylo možné setkat s nemocí zvanou kurděje. Pro tuto nemoc se dokonce vžily i další názvy - skorbut, avitaminóza vitaminu C, Möllerova Batlowova choroba. Tato choroba je způsobena nedostatečným přísunem vitaminu C v lidské stravě. V současnosti se tato závažná nemoc příliš mnoho nevyskytuje, maximálně v zemích třetího světa.
V dřívějších dobách touto nemocí trpěli hlavně námořníci během dlouhých plaveb, kteří nebyli dostatečně zásobeni zdrojem vitaminu C. Nemoc se projevuje krvácením z dásní, pod kůži, do svalů či do vnitřních orgánů.

Význam slova, termín, co je to Kurděje? Definice odborného termínu, slova Kurděje. Co znamená pojem Kurděje z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Kurděje můžete sdílet s vašimi kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Kurděje je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: definice, význam, Nemoce, vysvětlení, popis, Kurděje, co to je, heslo, přesný význam, informace, termín, Nemoce, přesný výraz, formulace, slovník, wiki

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Kurděje? resp. co to je Kurděje? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kurděje, odpověď na dotaz co je to Kurděje?. Víte např. kdo to je Psychopat? Znáte a víte kdo je Charón? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.