Co je to?
Definice výrazu Krátkozrakost. Co znamená odborný pojem Krátkozrakost z kategorie Nemoce?

Co to je Krátkozrakost? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Krátkozrakost?

Krátkozrakost je typ oční vady, která vzniká zvětšením osy oka nebo zvýšenou lomivostí optického systému oka. Touto vadou trpí jedna třetina lidí. Postižný nevidí ostře na dálku, protože paprsky, které procházejí okem, se zkříží již před sítnicí, kde je ohnisko a vznikne tam ostrý obraz.
Krátkozrakost se projevuje bolestmi hlavy, rozmazaným viděním nebo častým mhouřením očí. Ke korekci se využívají různé druhy brýlí nebo kontaktních čoček.

Význam slova, termín, co je to Krátkozrakost? Definice výrazu Krátkozrakost. Co znamená odborný pojem Krátkozrakost z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Krátkozrakost je v sekci Nemoce

Klíčová slova: vysvětlení, pojem, přesný výraz, termín, formulace, Krátkozrakost, význam, Krátkozrakost, přesný význam, Nemoce, slovo, synonymum, heslo, popis, wiki, význam slova

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Krátkozrakost? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Krátkozrakost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krátkozrakost, odpověď na dotaz co je to Krátkozrakost?. Víte např. kdo to je Matyáš Korvín? Znáte a víte kdo je Psycholog? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Krátkozrakost hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?