Co je to?
Definice výrazu, termínu Ketóza. Co znamená odborný pojem Ketóza z kategorie Nemoce?

Co je to Ketóza? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ketóza?

Biologický pojem ketóza značí stav organismu, který je charakterizován zvýšenou hladinou ketolátek v krvi. Příčinou vzniku stavu je proces ketogeneze. Ketolátky se tvoří v játrech v okamžiku, kdy klesnou zásoby glykogenu v těle.
Ketolátky je biochemické označení pro produkty rozkladu mastných za jistých podmínek. Ketolátky vznikají hlavně při hladovění. Těžká ketóza, která by mohla být i životu nebezpečná, vzniká také jako běžný důsledek dekompenzované cukrovky.

Význam slova, termín, co je to Ketóza? Definice výrazu, termínu Ketóza. Co znamená odborný pojem Ketóza z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ketóza s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Ketóza je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: slovník, co znamená, wiki, význam, význam pojmu, informace, formulace, Ketóza, Nemoce, co to je, přesný význam, význam slova, termín, heslo, popis, synonymum

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Ketóza? resp. co vlastně znamená slovo Ketóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ketóza, odpověď na dotaz co je to Ketóza?. Víte např. kdo to je Editor? Znáte a víte kdo je Drúz? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.