Co je to?
Odborný výraz, definice slova Keratokonus. Co znamená pojem Keratokonus z kategorie Nemoce?

Co je to Keratokonus? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Keratokonus

Keratokonus je poměrně častým onemocněním rohovky. Příznaky se projevují většinou ve věku 10 – 20 let. Při tomto druhu onemocnění dochází k pomalému, ale značnému ztenčování a vyklenutí v oblasti centra. Vidění se pak postupně zhoršuje a při neléčení keratokonu může postižený oslepnout.
Proč k tomuto onemocnění dochází, není zcela jasné. Vznik keratokonu ovlivňuje dědičnost, alergie nebo vlivy mechanické. Léčba je volena podle věku pacienta a stadia nemoci.

Význam slova, termín, co je to Keratokonus? Odborný výraz, definice slova Keratokonus. Co znamená pojem Keratokonus z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Keratokonus patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: formulace, co znamená, význam slova, informace, synonymum, wiki, přesný význam, vysvětlení, slovník, Nemoce, popis, termín, heslo, definice, význam pojmu, co to je

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Keratokonus? resp. jaký je význam pojmu Keratokonus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Keratokonus, odpověď na dotaz co je to Keratokonus?. Víte např. kdo to je Josef Melen? Znáte a víte kdo je David Ondráčka? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.