Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ischias. Co znamená pojem Ischias z kategorie Nemoce?

Co to je Ischias? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Ischias

Ischias je označení onemocnění, které vzniká v kříži páteře a postihuje sedací nerv. Jedná se především o zánět sedacího nervu nebo o vyhřezlou meziobratlovou ploténku. Lidově bývá ischias označován jako houser. Typickým projevem je bolest a ztuhnutí zádových svalů. Bolest může ze zad vystřelovat až do dolní části nohou.
Ischias se léčí pomocí léků tlumících bolest, klidem na lůžku, operativně (v případě vyhřezlé ploténky) nebo alternativními metodami. Těmi jsou například hydroterapie, akupunktura nebo akupresura.

Význam slova, termín, co je to Ischias? Odborný termín, výraz, slovo Ischias. Co znamená pojem Ischias z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Ischias? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Ischias patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: termín, co to je, přesný výraz, Nemoce, slovo, co znamená, slovník, Ischias, popis, pojem, heslo, formulace, význam pojmu, definice, synonymum, wiki

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Ischias? resp. co přesně označuje termín Ischias? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ischias, odpověď na dotaz co je to Ischias?. Víte např. kdo to je Bašár al-Asad? Znáte a víte kdo je Milan Chovanec? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.