Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ischias. Co znamená pojem Ischias z kategorie Nemoce?

Co to je Ischias? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Ischias

Ischias je označení onemocnění, které vzniká v kříži páteře a postihuje sedací nerv. Jedná se především o zánět sedacího nervu nebo o vyhřezlou meziobratlovou ploténku. Lidově bývá ischias označován jako houser. Typickým projevem je bolest a ztuhnutí zádových svalů. Bolest může ze zad vystřelovat až do dolní části nohou.
Ischias se léčí pomocí léků tlumících bolest, klidem na lůžku, operativně (v případě vyhřezlé ploténky) nebo alternativními metodami. Těmi jsou například hydroterapie, akupunktura nebo akupresura.

Význam slova, termín, co je to Ischias? Odborný termín, výraz, slovo Ischias. Co znamená pojem Ischias z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Ischias je v sekci Nemoce

Klíčová slova: přesný význam, Nemoce, wiki, synonymum, slovo, vysvětlení, definice, co to je, informace, Nemoce, Ischias, pojem, formulace, význam slova, význam pojmu, termín

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Ischias? resp. co znamená Ischias? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ischias, odpověď na dotaz co je to Ischias?. Víte např. kdo to je Derviš? Znáte a víte kdo je Milan Chovanec? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.