Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hypomanie. Co znamená pojem Hypomanie z kategorie Nemoce?

Co to je Hypomanie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Hypomanie

Hypomanie je stav organismu, pro který jsou typické zvýšená aktivita, sexuální aktivita, povznesená nálada i porucha soustředění a další příznaky. Hypomanický jedinec má přehnaně zvýšené sebevědomí, více riskuje, snaží se navazovat kontakty a i v oblasti sociálního chování překračuje běžné meze. Změnit se může i výkonnost v práci, chuť k jídlu a další.
Příznaky musí trvat alespoň 4 dny, aby bylo možno diagnostikovat hypomanii. Příčiny hypomanie nejsou zcela jasné a často je nepozná ani nemocný, ani lékař.

Význam slova, termín, co je to Hypomanie? Odborný termín, výraz, slovo Hypomanie. Co znamená pojem Hypomanie z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Hypomanie můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Hypomanie je v sekci Nemoce

Klíčová slova: význam slova, vysvětlení, popis, co to je, termín, pojem, význam, slovník, co znamená, slovo, význam pojmu, informace, synonymum, formulace, přesný výraz, Nemoce

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Hypomanie? resp. co znamená Hypomanie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypomanie, odpověď na dotaz co je to Hypomanie?. Víte např. kdo to je Kněz? Znáte a víte kdo je Radovan Krejčíř? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.