Co je to?
Definice výrazu Hypertenze. Co znamená odborný pojem Hypertenze z kategorie Nemoce?

Co to je Hypertenze? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Hypertenze

Hypertenze je pojem, který je spojován především s vysokým tlakem. Rozlišuje se více druhů hypertenze. Nejvíce se hovoří o arteriální hypertenzi. Tento termín označuje vysoký tlak krve v tepnách. Hodnoty rtuťového sloupce, které je již nutno léčit, se u systolického tlaku pohybují od 140 mm a více, u diastolického tlaku 90 mm a více.
Hypertenze je považována za závažné civilizační onemocnění. Příčinou hypertenze mohou být i dědičné předpoklady nebo jiné onemocnění, věk a především nevhodný životní styl, obezita, nedostatek pohybu, stres a kouření.

Význam slova, termín, co je to Hypertenze? Definice výrazu Hypertenze. Co znamená odborný pojem Hypertenze z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Hypertenze se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: popis, formulace, význam, pojem, slovník, Hypertenze, heslo, slovo, termín, přesný význam, vysvětlení, definice, význam slova, Nemoce, přesný výraz, Nemoce

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Hypertenze? resp. jaký je přesný význam slova Hypertenze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypertenze, odpověď na dotaz co je to Hypertenze?. Víte např. kdo to je Michaela Maurerová? Znáte a víte kdo je Synovec? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Hypertenze v jiné sekci než Nemoce. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.