Co je to?
Definice výrazu, termínu Herpes. Co znamená odborný pojem Herpes z kategorie Nemoce?

Co je to Herpes? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Herpes

Jedním z nejrozšířenějších virových onemocnění na světě je herpes. Jedná se o nakažlivé puchýřnaté onemocnění pro většinu populace známé jako opar. Onemocnění je vyvolané virem jménem Herpes simplex virus.
Existují dva typy Herpes simplex viru, typ 1 a typ 2. Typ 1 odpovídá za vznik oparu v oblasti obličeje, nejčastěji na rtech. Typ 2 má na svědomí genitální opary. Jedná se o sexuálně přenosnou infekci.
Mezi lidské herpetické viry patří i tzv. Varicella zoster virus, který způsobuje pásový opar. Onemocnění se přenáší pouhým kontaktem, takže je lepší se vyhýbat infikované osobě.


Co je to Herpes? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Herpes. Co znamená odborný pojem Herpes z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Herpes patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: co je to Herpes?, synonymum, odborný výraz, popis, co znamená, Nemoce, lexikon, termín, terminologie, význam pojmu, informace, význam, odborné názvosloví, pojem, přesný výraz, definice, heslo, vysvětlení


Pojem Herpes je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Herpes ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Herpes na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Herpes ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Herpes ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Herpes ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Herpes ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Herpes například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Herpes? resp. jaký je přesný význam slova Herpes? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Herpes, odpověď na dotaz co je to Herpes?. Víte např. kdo to je Šejdíř? Znáte a víte kdo je Mikejepan? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.