Co je to?
Definice výrazu, termínu Herpes. Co znamená odborný pojem Herpes z kategorie Nemoce?

Co je to Herpes? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Herpes?

Jedním z nejrozšířenějších virových onemocnění na světě je herpes. Jedná se o nakažlivé puchýřnaté onemocnění pro většinu populace známé jako opar. Onemocnění je vyvolané virem jménem Herpes simplex virus.
Existují dva typy Herpes simplex viru, typ 1 a typ 2. Typ 1 odpovídá za vznik oparu v oblasti obličeje, nejčastěji na rtech. Typ 2 má na svědomí genitální opary. Jedná se o sexuálně přenosnou infekci.
Mezi lidské herpetické viry patří i tzv. Varicella zoster virus, který způsobuje pásový opar. Onemocnění se přenáší pouhým kontaktem, takže je lepší se vyhýbat infikované osobě.

Význam slova, termín, co je to Herpes? Definice výrazu, termínu Herpes. Co znamená odborný pojem Herpes z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Herpes? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Herpes patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, popis, slovo, formulace, co znamená, wiki, význam pojmu, význam slova, slovník, vysvětlení, význam, pojem, Nemoce, přesný význam, co to je, synonymum

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Herpes? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Herpes? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Herpes, odpověď na dotaz co je to Herpes?. Víte např. kdo to je Salma Hayek? Znáte a víte kdo je Mikejepan? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.