Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hepatitida. Co znamená odborný pojem Hepatitida z kategorie Nemoce?

Co je to Hepatitida? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Hepatitida

Hepatitida je označení pro zánět jater. Existuje několik druhů tohoto onemocnění – akutní, chronická, infekční nebo neinfekční. Všechny tyto záněty jsou velice nebezpečné. Chronická hepatitida přechází do cirhózy, může dojít k selhání jater nebo onemocnění rakovinou. Hepatitidou mohou onemocnět jak lidé, tak zvířata.
Lidově bývá označována jako žloutenka. Příčinou těchto jaterních zánětů jsou viry. Léčba je složitá, většinou kromě léků potřebuje postižený dodržovat i přísnou dietu.

Význam slova, termín, co je to Hepatitida? Výraz, termín, definice slova Hepatitida. Co znamená odborný pojem Hepatitida z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Hepatitida se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: synonymum, Nemoce, slovník, co znamená, informace, slovo, přesný výraz, význam slova, formulace, pojem, Nemoce, Hepatitida, Hepatitida, význam pojmu, definice, popis

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Hepatitida? resp. jaký je přesný význam slova Hepatitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hepatitida, odpověď na dotaz co je to Hepatitida?. Víte např. kdo to je Cikorka? Znáte a víte kdo je Bolek a Lolek? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?