Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hemofilie. Co znamená pojem Hemofilie z kategorie Nemoce?

Co je to Hemofilie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Hemofilie?

Hemofilie, někdy též zvaná chorobná krvácivost, je dědičné onemocnění, jehož hlavním projevem je porucha srážlivosti krve. Přenašeči vadného chromozomu mohou být ženy i muži, onemocnění se rozvine ale pouze u mužů. Touto chorobou trpěli např. členové ruské carské dynastie Romanovců (jedním z "léčitelů" careviče Alexeje byl nechvalně proslulý podivín Rasputin).


Co je to Hemofilie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hemofilie. Co znamená pojem Hemofilie z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Hemofilie doporučujeme sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hemofilie se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: lexikon, přesný význam, slovník, význam slova, informace, co je to Hemofilie?, co to je, slovo, Nemoce, Nemoce, názvosloví, Hemofilie, terminus technicus, přesný výraz, formulace, popis, heslo, definice


Pojem Hemofilie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Hemofilie?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Hemofilie je geneticky podmíněné onemocnění projevující se poruchou srážlivosti krve, což se navenek projevuje chorobnou krvácivostí – krevními výrony do svalů či kloubů a omezenou schopností organismu zastavit krvácení. Chorobou se zabývá hematologie.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Hemofilie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Hemofilie na Google.cz

Zkusit najít slovo Hemofilie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Hemofilie ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hemofilie ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Hemofilie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hemofilie například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Hemofilie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Hemofilie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hemofilie, odpověď na dotaz co je to Hemofilie?. Víte např. kdo to je Neymar? Znáte a víte kdo je Publicista? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.