Co je to?
Definice výrazu, termínu Epilepsie. Co znamená odborný pojem Epilepsie z kategorie Nemoce?

Co je to Epilepsie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Epilepsie

Epilepsie patří k onemocněním, které se projevují záchvaty. Epileptické záchvaty přicházejí opakovaně. Vyvolává je náhle vzniklá nerovnováha mezi stimulujícími a tlumícími mechanismy v mozku. Stimulující mechanismy získávají převahu a dochází k záchvatu.
Záchvaty bývají dvojího druhu – klinické a subklinické. Klinické záchvaty jsou typické poruchami vědomí, pohybu, citlivosti a dalšími projevy. Subklinické záchvaty lze poznat pouze jako změněnou aktivitu na EEG.

Význam slova, termín, co je to Epilepsie? Definice výrazu, termínu Epilepsie. Co znamená odborný pojem Epilepsie z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Epilepsie můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Epilepsie je v sekci Nemoce

Klíčová slova: vysvětlení, slovník, informace, formulace, Nemoce, popis, definice, význam, přesný výraz, slovo, Epilepsie, přesný význam, Epilepsie, wiki, Nemoce, co znamená

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Epilepsie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Epilepsie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epilepsie, odpověď na dotaz co je to Epilepsie?. Víte např. kdo to je Oldřich Mánert? Znáte a víte kdo je Sofie Chrtková? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?