Co je to?
Definice výrazu, termínu Epilepsie. Co znamená odborný pojem Epilepsie z kategorie Nemoce?

Co je to Epilepsie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Epilepsie

Epilepsie patří k onemocněním, které se projevují záchvaty. Epileptické záchvaty přicházejí opakovaně. Vyvolává je náhle vzniklá nerovnováha mezi stimulujícími a tlumícími mechanismy v mozku. Stimulující mechanismy získávají převahu a dochází k záchvatu.
Záchvaty bývají dvojího druhu – klinické a subklinické. Klinické záchvaty jsou typické poruchami vědomí, pohybu, citlivosti a dalšími projevy. Subklinické záchvaty lze poznat pouze jako změněnou aktivitu na EEG.

Význam slova, termín, co je to Epilepsie? Definice výrazu, termínu Epilepsie. Co znamená odborný pojem Epilepsie z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Epilepsie sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Epilepsie patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: význam, co znamená, Nemoce, wiki, informace, formulace, synonymum, význam pojmu, termín, Nemoce, popis, vysvětlení, přesný význam, slovník, definice, Epilepsie

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Epilepsie? resp. co to je Epilepsie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epilepsie, odpověď na dotaz co je to Epilepsie?. Víte např. kdo to je Logistik? Znáte a víte kdo je Sofie Chrtková? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?