Co je to?
Výraz, termín, definice slova Downův syndrom. Co znamená odborný pojem Downův syndrom z kategorie Nemoce?

Co je to Downův syndrom? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Downův syndrom?

Downův syndrom je jedním z nejčastějších geneticky podmíněných onemocnění. Jeho příčinou je porucha 21. chromozomu. Vliv mívá kromě jiných faktorů vyšší věk matky.
Člověk s Downovým syndromem má zpomalený duševní vývoj a různé tělesné změny, jako je zploštěná a menší hlava, nevýrazné rysy tváře, šikmý tvar očí, malá ústa a kratší a široký krk, krátké prsty a další příznaky. Typické jsou poruchy motoriky, porušená funkce štítné žlázy, snížená imunita, vrozené srdeční vady a jiné.

Význam slova, termín, co je to Downův syndrom? Výraz, termín, definice slova Downův syndrom. Co znamená odborný pojem Downův syndrom z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Downův syndrom patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: přesný význam, co znamená, význam, Downův syndrom, definice, Downův syndrom, pojem, vysvětlení, slovo, přesný výraz, wiki, význam pojmu, Nemoce, význam slova, popis, formulace

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Downův syndrom? resp. jaký je význam slova Downův syndrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Downův syndrom, odpověď na dotaz co je to Downův syndrom?. Víte např. kdo to je Jiří Grossmann? Znáte a víte kdo je Barbora Poláková? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.