Co je to?
Výraz, termín, definice slova Downův syndrom. Co znamená odborný pojem Downův syndrom z kategorie Nemoce?

Co je to Downův syndrom? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Downův syndrom?

Downův syndrom je jedním z nejčastějších geneticky podmíněných onemocnění. Jeho příčinou je porucha 21. chromozomu. Vliv mívá kromě jiných faktorů vyšší věk matky.
Člověk s Downovým syndromem má zpomalený duševní vývoj a různé tělesné změny, jako je zploštěná a menší hlava, nevýrazné rysy tváře, šikmý tvar očí, malá ústa a kratší a široký krk, krátké prsty a další příznaky. Typické jsou poruchy motoriky, porušená funkce štítné žlázy, snížená imunita, vrozené srdeční vady a jiné.

Význam slova, termín, co je to Downův syndrom? Výraz, termín, definice slova Downův syndrom. Co znamená odborný pojem Downův syndrom z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Downův syndrom? s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Downův syndrom je v sekci Nemoce

Klíčová slova: význam slova, pojem, wiki, popis, heslo, slovo, význam, informace, co znamená, slovník, Nemoce, Nemoce, přesný výraz, Downův syndrom, přesný význam, význam pojmu

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Downův syndrom? resp. co vlastně znamená slovo Downův syndrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Downův syndrom, odpověď na dotaz co je to Downův syndrom?. Víte např. kdo to je Merchandiser? Znáte a víte kdo je Barbora Poláková? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nemoce Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.