Co je to?
Definice odborného termínu, slova Dalekozrakost. Co znamená pojem Dalekozrakost z kategorie Nemoce?

Co je to Dalekozrakost? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Dalekozrakost?

Dalekozrakost je druh oční vady, která je způsobena nepoměrem mezi lomivostí optického systému oka a délkou oka. Zaostřené paprsky se tak protínají až za sítnicí, takže výsledný obraz je mlhavý a rozmazaný. Po nějakou dobu je oko samo schopno vadu vyrovnávat, tím je však více zatěžováno a s věkem se vada začíná více projevovat.
Projevem dalekozrakosti jsou bolesti hlavy, suché a unavené oči, překrvené a pálící oči. Vada se koriguje pomocí vhodných brýlí nebo čoček.


Co je to Dalekozrakost? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Dalekozrakost. Co znamená pojem Dalekozrakost z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Dalekozrakost s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dalekozrakost se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: popis, Nemoce, termín, odborné názvosloví, pojem, přesný význam, slovník, přesný výraz, význam pojmu, terminus technicus, wiki, informace, význam, Nemoce, vysvětlení, synonymum, odborný výraz, formulace


Pojem Dalekozrakost je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat pojem Dalekozrakost ve Wikipedii

Hledat heslo Dalekozrakost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dalekozrakost ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Dalekozrakost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Dalekozrakost ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Dalekozrakost ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dalekozrakost například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Dalekozrakost? resp. co se skrývá pod slovem Dalekozrakost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dalekozrakost, odpověď na dotaz co je to Dalekozrakost?. Víte např. kdo to je Dwayne Johnson? Znáte a víte kdo je Emma Watson? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Dalekozrakost i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.