Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cystická fibróza. Co znamená odborný pojem Cystická fibróza z kategorie Nemoce?

Co je to Cystická fibróza? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Cystická fibróza

CCystická fibróza je jedním z genetických onemocnění. Nemůžete jím tedy onemocnět v průběhu života, pokud jste se s ním nenarodili a nemáte ho v genech. Cystická fibróza postihuje především dýchací systém a trávicí trakt. V nich se usazuje velice hustý len, se kterým si organizmus nedokáže sám poradit. Proto nemocní musejí vícekrát za den inhalovat a podstupovat fyzioterapii, čímž se odstraní hlen z plic a ty se vyčistí.
Kromě toho se k cystické fibróze přidávají další vážná onemocnění. Cystická fibróza je nevyléčitelná a nemocní se nedožívají vysokého věku, většinou pouze kolem 30 let.

Význam slova, termín, co je to Cystická fibróza? Výraz, termín, definice slova Cystická fibróza. Co znamená odborný pojem Cystická fibróza z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Cystická fibróza? Pak se o ní podělte s přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Cystická fibróza je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: popis, informace, vysvětlení, synonymum, formulace, popis, přesný význam, přesný výraz, wiki, pojem, Cystická fibróza, definice, Nemoce

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Cystická fibróza? resp. co je to Cystická fibróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cystická fibróza, odpověď na dotaz co je to Cystická fibróza?. Víte např. kdo to je Adolf Hitler? Znáte a víte kdo je Chalupník? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Cystická fibróza hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.