Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cystická fibróza. Co znamená odborný pojem Cystická fibróza z kategorie Nemoce?

Co je to Cystická fibróza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Cystická fibróza

CCystická fibróza je jedním z genetických onemocnění. Nemůžete jím tedy onemocnět v průběhu života, pokud jste se s ním nenarodili a nemáte ho v genech. Cystická fibróza postihuje především dýchací systém a trávicí trakt. V nich se usazuje velice hustý len, se kterým si organizmus nedokáže sám poradit. Proto nemocní musejí vícekrát za den inhalovat a podstupovat fyzioterapii, čímž se odstraní hlen z plic a ty se vyčistí.
Kromě toho se k cystické fibróze přidávají další vážná onemocnění. Cystická fibróza je nevyléčitelná a nemocní se nedožívají vysokého věku, většinou pouze kolem 30 let.

Význam slova, termín, co je to Cystická fibróza? Výraz, termín, definice slova Cystická fibróza. Co znamená odborný pojem Cystická fibróza z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Cystická fibróza s kolegy na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Cystická fibróza se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: pojem, slovo, termín, význam, význam slova, Nemoce, vysvětlení, význam pojmu, přesný výraz, formulace, Cystická fibróza, heslo, popis, přesný význam, co znamená

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Cystická fibróza? resp. jaký je přesný význam slova Cystická fibróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cystická fibróza, odpověď na dotaz co je to Cystická fibróza?. Víte např. kdo to je Adolf Hitler? Znáte a víte kdo je Chalupník? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.