Co je to?
Definice výrazu Cushingův syndrom. Co znamená odborný pojem Cushingův syndrom z kategorie Nemoce?

Co to je Cushingův syndrom? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Cushingův syndrom?

Cushingův syndrom je onemocnění endokrinologické, je pro něj typická zvýšená tvorba kortizolu, hormonu vytvářeného v nadledvinách. Tento hormon je nezbytný pro řízení metabolizmu sacharidů, pro zvyšování množství glukózy v krvi a potlačení imunitních reakcí. Nadledviny řídí hypofýza, které dodává impulzy součást mozku hypotalamus. Pokud nemoc vznikne v hypofýze nebo hypotalamu, jedná se o Cushingovu nemoc a dojde k nadprodukci hormon včetně kortizolu.
Cushingův syndrom může doprovázet jiná onemocnění a jejich léčbu kortikoidy. Nejčastěji je však příčinou nádorové onemocnění hypofýzy nebo nadledviny. Nemocný přibírá na váze především na břiše, krku a na tvářích. Vznikají strie a hrby, zvyšuje se tlak a dochází ke ztrátě vápníku. Mohou se přidat bolesti hlavy, deprese, poruchy menstruace a libida, zvýšený růst chloupků, vypadávání vlasů, poruchy zraku. Léčba se řídí místem postižení, často je nutná operace.

Význam slova, termín, co je to Cushingův syndrom? Definice výrazu Cushingův syndrom. Co znamená odborný pojem Cushingův syndrom z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Cushingův syndrom je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: význam pojmu, heslo, přesný výraz, význam, co znamená, Cushingův syndrom, Nemoce, význam slova, popis, synonymum, definice, informace, co to je, wiki, slovník, Cushingův syndrom

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Cushingův syndrom? resp. co označuje slovo Cushingův syndrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cushingův syndrom, odpověď na dotaz co je to Cushingův syndrom?. Víte např. kdo to je Mediátor? Znáte a víte kdo je Petr Pithart? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.