Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Cirhóza jater. Co znamená pojem Cirhóza jater z kategorie Nemoce?

Co to je Cirhóza jater? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Cirhóza jater

Cirhóza jater znamená jaterní onemocnění, které je chronické a velmi rozšířené. Při cirhóze jater dochází k výrazným změnám tkáně a cévní soustavy jater. Důvodem pro vznik cirhózy jater bývá nejčastěji nadměrné užívání alkoholu a virové infekce.
Také onemocnění žlučových cest nebo srdeční městnání může mít na rozvoj jaterní cirhózy vliv. Nemocní pak umírají na komplikace onemocněním způsobené, jako jsou krvácení jícnu, karcinomy jater, záněty a selhání ledvin.

Význam slova, termín, co je to Cirhóza jater? Odborný termín, výraz, slovo Cirhóza jater. Co znamená pojem Cirhóza jater z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Cirhóza jater) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Cirhóza jater je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: wiki, Nemoce, popis, pojem, slovník, význam slova, formulace, popis, slovo, přesný výraz, přesný význam, synonymum, význam, Cirhóza jater, termín

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Cirhóza jater? resp. co je to Cirhóza jater? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cirhóza jater, odpověď na dotaz co je to Cirhóza jater?. Víte např. kdo to je Homosexuál? Znáte a víte kdo je Anna Fialová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?