Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Cirhóza jater. Co znamená pojem Cirhóza jater z kategorie Nemoce?

Co to je Cirhóza jater? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Cirhóza jater

Cirhóza jater znamená jaterní onemocnění, které je chronické a velmi rozšířené. Při cirhóze jater dochází k výrazným změnám tkáně a cévní soustavy jater. Důvodem pro vznik cirhózy jater bývá nejčastěji nadměrné užívání alkoholu a virové infekce.
Také onemocnění žlučových cest nebo srdeční městnání může mít na rozvoj jaterní cirhózy vliv. Nemocní pak umírají na komplikace onemocněním způsobené, jako jsou krvácení jícnu, karcinomy jater, záněty a selhání ledvin.

Význam slova, termín, co je to Cirhóza jater? Odborný termín, výraz, slovo Cirhóza jater. Co znamená pojem Cirhóza jater z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Cirhóza jater s blízkými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Cirhóza jater patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: význam pojmu, co to je, informace, definice, co znamená, Nemoce, Nemoce, formulace, synonymum, slovo, slovník, pojem, vysvětlení, význam, význam slova, wiki

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Cirhóza jater? resp. co je to Cirhóza jater? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cirhóza jater, odpověď na dotaz co je to Cirhóza jater?. Víte např. kdo to je Příživník? Znáte a víte kdo je Bílý kůň? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?