Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Cirhóza jater. Co znamená pojem Cirhóza jater z kategorie Nemoce?

Co to je Cirhóza jater? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Cirhóza jater

Cirhóza jater znamená jaterní onemocnění, které je chronické a velmi rozšířené. Při cirhóze jater dochází k výrazným změnám tkáně a cévní soustavy jater. Důvodem pro vznik cirhózy jater bývá nejčastěji nadměrné užívání alkoholu a virové infekce.
Také onemocnění žlučových cest nebo srdeční městnání může mít na rozvoj jaterní cirhózy vliv. Nemocní pak umírají na komplikace onemocněním způsobené, jako jsou krvácení jícnu, karcinomy jater, záněty a selhání ledvin.

Význam slova, termín, co je to Cirhóza jater? Odborný termín, výraz, slovo Cirhóza jater. Co znamená pojem Cirhóza jater z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Cirhóza jater? Pak se o ní podělte s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Cirhóza jater je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: synonymum, informace, Cirhóza jater, význam, heslo, wiki, termín, co znamená, slovník, význam pojmu, význam slova, slovo, Nemoce, pojem, popis, přesný výraz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Cirhóza jater? resp. co přesně označuje termín Cirhóza jater? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cirhóza jater, odpověď na dotaz co je to Cirhóza jater?. Víte např. kdo to je Antonín Koniáš? Znáte a víte kdo je Bílý kůň? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?