Co je to?
Definice výrazu CHOPN. Co znamená odborný pojem CHOPN z kategorie Nemoce?

Co to je CHOPN? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu CHOPN

CHOPN je zkratka pro chronickou obstrukční nemoc plic. Jde o to, že v plicích vznikne překážka (obstrukce), která brání dýchání. Vznik onemocnění je častější u kuřáků a lidí pracujících v prašném prostředí (např.brusiči). Mezi výrazné projevy patří chronická bronchitida (kašel), vykašlávání hlenu a dušno.

Význam slova, termín, co je to CHOPN? Definice výrazu CHOPN. Co znamená odborný pojem CHOPN z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu CHOPN s kolegy na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo CHOPN se nachází v sekci Nemoce

Co znamená pojem CHOPN? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN) je systémové zánětlivé onemocnění, které postihuje hlavně dýchací soustavu. CHOPN je v současné době léčitelná, ale není vyléčitelná. V ČR je postiženo asi 8 % populace, především muži, ale výskyt u žen stoupá (kuřáctví), úmrtnost v důsledku tohoto onemocnění je asi 2000 pacientů ročně. Příčinou úmrtí je kardiovaskulární nemoci nebo bronchogenní karcinom (u stádia I a II), respirační selhání (stádium III a IV.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: formulace, přesný význam, wiki, význam slova, informace, co znamená, termín, pojem, co to je, heslo, slovník, význam, popis, definice, Nemoce

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je CHOPN? resp. jaký je přesný význam slova CHOPN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CHOPN, odpověď na dotaz co je to CHOPN?. Víte např. kdo to je Reverend? Znáte a víte kdo je Paša? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín CHOPN hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.