Co je to?
Definice výrazu CHOPN. Co znamená odborný pojem CHOPN z kategorie Nemoce?

Co to je CHOPN? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu CHOPN

CHOPN je zkratka pro chronickou obstrukční nemoc plic. Jde o to, že v plicích vznikne překážka (obstrukce), která brání dýchání. Vznik onemocnění je častější u kuřáků a lidí pracujících v prašném prostředí (např.brusiči). Mezi výrazné projevy patří chronická bronchitida (kašel), vykašlávání hlenu a dušno.

Význam slova, termín, co je to CHOPN? Definice výrazu CHOPN. Co znamená odborný pojem CHOPN z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem CHOPN je v sekci Nemoce

Klíčová slova: vysvětlení, termín, význam slova, přesný výraz, přesný význam, význam pojmu, formulace, Nemoce, význam, CHOPN, co znamená, wiki, slovo, heslo, definice, co to je

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu CHOPN?

Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN) je systémové zánětlivé onemocnění, které postihuje hlavně dýchací soustavu. CHOPN je v současné době léčitelná, ale není vyléčitelná. V ČR je postiženo asi 8 % populace, především muži, ale výskyt u žen stoupá (kuřáctví), úmrtnost v důsledku tohoto onemocnění je asi 2000 pacientů ročně. Příčinou úmrtí je kardiovaskulární nemoci nebo bronchogenní karcinom (u stádia I a II), respirační selhání (stádium III a IV.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova CHOPN? resp. jaká je definice slova CHOPN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CHOPN, odpověď na dotaz co je to CHOPN?. Víte např. kdo to je Asketa? Znáte a víte kdo je Che Guevara? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín CHOPN hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.