Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cholera. Co znamená odborný pojem Cholera z kategorie Nemoce?

Co je to Cholera? Význam slova

Co znamená termín Cholera? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Cholera je pojmenování pro infekční onemocnění, které se projevuje úpornými průjmy a zvracením, které mohou vést až k úmrtí. Onemocnění je známo již od starověku, ovšem její původce byl objeven až v roce 1813, kdy Robert Koch odhalil bakterii Vibrio cholerae. Poslední epidemie cholery s mnoha úmrtími skončila v roce 1994. Jedná se o nemoc lidí, jejíž příčinou bývá potrava z masa živočichů žijících v kontaminované vodě nebo pití této vody. Jedná se o znečištění vody lidskými výkaly. K propuknutí nemoci musí člověk požít velké množství bakterií. Ty působí v tenkém střevě, množí se a produkují cholerový toxin, způsobující vytékání tekutin do tenkého střeva.
Prevencí může být očkování, nejúčinnější je však dodržování tělesné hygieny, hlavně mytí rukou a také dezinfekce vody či její převaření. Projevem cholery jsou náhlé bolesti břicha a křeče,průjem a zvracení. Dochází k dehydrataci a poklesu krevního tlaku a teploty, postižený je ospalý. Nutná je hospitalizace na infekčním oddělení.

Význam slova, termín, co je to Cholera? Výraz, termín, definice slova Cholera. Co znamená odborný pojem Cholera z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Cholera je v sekci Nemoce

Klíčová slova: heslo, pojem, wiki, popis, slovo, vysvětlení, přesný význam, termín, význam pojmu, přesný výraz, význam, co to je, co znamená, formulace, Nemoce, synonymum

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Cholera? resp. co znamená výraz Cholera? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cholera, odpověď na dotaz co je to Cholera?. Víte např. kdo to je Dyskalkulik? Znáte a víte kdo je Vlkodlak? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Cholera v jiné sekci než Nemoce. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.