Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bruxismus. Co znamená pojem Bruxismus z kategorie Nemoce?

Co je to Bruxismus? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Bruxismus

Bruxismus je označení pro silné skřípání a cvakání zubů. Různou mírou bruxismu trpí většina lidí, většinou se odehrává v době spánku, přičemž o tom postižení nemusí vědět. Při tomto jevu se zuby mechanicky opotřebovávají a někdy dojde až k poškození čelistního kloubu. Pokud však lidé pociťují příznaky jako bolesti čelistí nebo čelistního kloubů, přecitlivělost zubů a bolest hlavy, je možné, že trpí právě bruxismem.
Bruxismus se léčí mechanicky. Podávají se léky na uvolnění svalstva nebo se vkládají mezizubní dlahy z umělé hmoty.

Význam slova, termín, co je to Bruxismus? Definice odborného termínu, slova Bruxismus. Co znamená pojem Bruxismus z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Bruxismus? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Bruxismus je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, heslo, co to je, význam pojmu, Bruxismus, pojem, synonymum, wiki, definice, význam, Bruxismus, formulace, slovo, přesný význam, co znamená, informace

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Bruxismus? resp. co znamená Bruxismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bruxismus, odpověď na dotaz co je to Bruxismus?. Víte např. kdo to je Vozataj? Znáte a víte kdo je Podiatr? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Bruxismus hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?