Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bruxismus. Co znamená pojem Bruxismus z kategorie Nemoce?

Co je to Bruxismus? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Bruxismus

Bruxismus je označení pro silné skřípání a cvakání zubů. Různou mírou bruxismu trpí většina lidí, většinou se odehrává v době spánku, přičemž o tom postižení nemusí vědět. Při tomto jevu se zuby mechanicky opotřebovávají a někdy dojde až k poškození čelistního kloubu. Pokud však lidé pociťují příznaky jako bolesti čelistí nebo čelistního kloubů, přecitlivělost zubů a bolest hlavy, je možné, že trpí právě bruxismem.
Bruxismus se léčí mechanicky. Podávají se léky na uvolnění svalstva nebo se vkládají mezizubní dlahy z umělé hmoty.

Význam slova, termín, co je to Bruxismus? Definice odborného termínu, slova Bruxismus. Co znamená pojem Bruxismus z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Bruxismus s kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Bruxismus se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: Nemoce, přesný význam, význam pojmu, termín, slovník, synonymum, pojem, heslo, co to je, wiki, definice, slovo, přesný výraz, co znamená, popis, informace

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Bruxismus? resp. co označuje slovo Bruxismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bruxismus, odpověď na dotaz co je to Bruxismus?. Víte např. kdo to je Terence Hill? Znáte a víte kdo je Podiatr? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Bruxismus i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?