Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Brucelóza. Co znamená pojem Brucelóza z kategorie Nemoce?

Co to je Brucelóza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Brucelóza

Brucelóza je zvířecí nemoc, kterou může onemocnět i člověk. Jejím původcem jsou bakterie různého druhu. Onemocnění probíhá podle toho, který typ bakterie je původcem. Typická je horečka, jejíž hodnoty se pravidelně mění. Projevy jsou různé také podle napadených orgánů. Brucely napadají pohlavní orgány a jsou původci zánětů a příčinou potratů.
Na člověka se brucelóza přenáší přímým kontaktem, infikovaným vzduchem nebo konzumací nedostatečně tepelně upravených výrobků, především mléka. Léčí se antibiotiky a léky na snížení horečky.

Význam slova, termín, co je to Brucelóza? Odborný termín, výraz, slovo Brucelóza. Co znamená pojem Brucelóza z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Brucelóza? s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Brucelóza je v sekci Nemoce

Klíčová slova: význam pojmu, definice, vysvětlení, Nemoce, slovo, co to je, informace, přesný výraz, význam, heslo, formulace, Brucelóza, Brucelóza, synonymum, význam slova, slovník

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Brucelóza? resp. co znamená slovo Brucelóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brucelóza, odpověď na dotaz co je to Brucelóza?. Víte např. kdo to je Jan Nedvěd? Znáte a víte kdo je Myslivec? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nemoce). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.