Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Brucelóza. Co znamená pojem Brucelóza z kategorie Nemoce?

Co to je Brucelóza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Brucelóza

Brucelóza je zvířecí nemoc, kterou může onemocnět i člověk. Jejím původcem jsou bakterie různého druhu. Onemocnění probíhá podle toho, který typ bakterie je původcem. Typická je horečka, jejíž hodnoty se pravidelně mění. Projevy jsou různé také podle napadených orgánů. Brucely napadají pohlavní orgány a jsou původci zánětů a příčinou potratů.
Na člověka se brucelóza přenáší přímým kontaktem, infikovaným vzduchem nebo konzumací nedostatečně tepelně upravených výrobků, především mléka. Léčí se antibiotiky a léky na snížení horečky.

Význam slova, termín, co je to Brucelóza? Odborný termín, výraz, slovo Brucelóza. Co znamená pojem Brucelóza z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Brucelóza patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: vysvětlení, Brucelóza, pojem, význam, wiki, Nemoce, Nemoce, definice, slovo, slovník, význam slova, co to je, heslo, informace, co znamená, přesný význam

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Brucelóza? resp. co označuje slovo Brucelóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brucelóza, odpověď na dotaz co je to Brucelóza?. Víte např. kdo to je Keira Knightley? Znáte a víte kdo je Myslivec? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Brucelóza i v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.